more_horiz

Futurystyczny początek roku z Joanną Skorupską

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 13:54
Joanna Skorupska to finalistka plebiscytu "Nieprzeciętni". Buduje, koduje i kombinuje, a laserowa harfa czy moduł umożliwiający mówienie kwiatom, kiedy potrzebują wody - to tylko niektóre z jej wynalazków.
Audio
  • Wizja przyszłości według Joanny Skorupskiej - wyzwania, zagrożenia (Pasjonauci/Czwórka)
Joanna Skorupska i Beata Kwiatkowska
Joanna Skorupska i Beata KwiatkowskaFoto: Czwórka/Adam Świetlicki

dubbing mikrofon 1200.jpg
Zobacz więcej - sto wynalazków na stulecie niepodległości

- Zajmuję się innowacjami, edukacją. Tworzę, lutuję. Najbardziej nieprzeciętny był wynalazek, który pozwala kwiatom mówić - opowiadała podczas finału plebiscytu Czwórki. Dziś, jak mówi, projektuje przyszłość. - Wszyscy tworzymy wizje przyszłości. To poszerza naszą wyobraźnię o tym, w jakim kierunku może ona podążać. Przykładem są latające samochody, które poprzedzą z pewnością te bezzałogowe - tłumaczyła w rozmowie z Beatą Kwiatkowską. - Mam nadzieję, że w roku 2039 będą one już dostępne. To jednak ogromny krok naprzód, wymagający współpracy przedstawicieli wielu dziedzin, m.in. twórców sztucznej inteligencji, czy regulacji prawnych.

ZOBACZ TAKŻE Joanna Skorupska u Beaty Kwiatkowskiej. "Moim mistrzem jest Adam Słodowy" >>>

Czy potrzebujemy regulacji w nowych technologiach? Co możemy powiedzieć o naszej przyszłości, biorąc pod uwagę technologiczne wynalazki, które są na wczesnym etapie rozwoju? Jak konstruować sztuczną inteligencję, by służyła ludzkim potrzebom, a nie im zagrażała? I czym jest "ekologia w środowisku digitalowym"? O tym, a także o tym, dlaczego Joanna Skorupska - wybiegając w przyszłość - chce jednak pozostać tu i teraz, w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Joanna Skorupska

Data audycji: 5.01.2019

Godzina audycji: 11.19

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inżynieria fotoniczna - nauka przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 18:42
Fotonicy pracują m.in. nad tym, jak stworzyć realistycznie wyglądające hologramy, jak zastąpić w urządzeniach prąd światłem oraz jak zmieścić skomplikowane laboratoria na płytkach wielkości mikrometrów. Czy światło to surowiec przyszłości?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłość mediów cyfrowych i tradycyjnych - co nas czeka?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 19:08
Prasa, radio, telewizja, komputery stacjonarne, Internet, smartfony, media społecznościowe, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość - jaka jest perspektywa rozwoju mediów cyfrowych na świecie, a jaka w Polsce?
rozwiń zwiń