Biegamy w górach. O najciekawszych imprezach biegowych

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 06:50
Tym razem opowiemy o nowej odsłonie Miasteczka Biegowego w Piwnicznej-Zdroju oraz o biegu Ultra Granią Tatr. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Andrey Yurlov

Zobacz
Rafał Bielawa_z aparatem na trasie biegu 1200.jpg
W biegu po najlepsze ujęcia. Jak wygląda fotografia biegów górskich

Tegoroczny 12. Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 10-12 września 2021 roku na terenie powiatu nowosądeckiego. Centrum imprezy i Miasteczko Biegacza zostanie zorganizowane w Piwnicznej. Ale imprezy odbywać się będą na terenie wszystkich gmin, które podpisały deklarację. Fundacja Festiwal Biegowy - główny organizator Festiwalu zamierza kontynuować biegi górskie na tych samych dystansach co w poprzednich latach. Festiwalowi tradycyjnie będą towarzyszyły imprezy kulturalne i targi EXPO ze sprzętem dla biegaczy. Jak w tym roku będzie wyglądało wydarzenie? Do kiedy można się zarejestrować? Jakie atrakcje czekają na uczestników biegu. O tym w najbliższej audycji. Patronem wydarzenia w Piwnicznej-Zdroju jest Polskie Radio.


Posłuchaj
IMG_Pisarka Anna Król i Karina Terzoni_1200.jpg
"Kamienny sufit". Emancypacja w sercu Tatr

Opowiemy także o Biegu Ultra Granią Tatr jest to najbardziej wyczekiwany i najtrudniejszy technicznie bieg ultra w Polsce. Rozgrywany od 2013 r., odbywa się co dwa lata, zawsze w połowie sierpnia (najbliższy termin 18.08.2019 r.). Trasa biegu jest niezwykle wymagająca, prowadzi znakowanymi szlakami z Siwej Polany u wylotu Doliny Chochołowskiej, przez Dolinę Chochołowską, następnie grań Grześ-Rakoń-Wołowiec-Jarząbczy-Starorobociański-Ornak, skąd następuje zbieg do Doliny Kościeliskiej i na Halę Ornak (punkt żywieniowy), by dalej wspinać się na Ciemniak-Kopę Kondracką-Kasprowy Wierch i Schronisko Murowaniec (punkt żywieniowy), skąd zaczyna się żmudne podejście na Przełęcz Krzyżne i ostry zbieg do Doliny Pięciu Stawów, a stamtąd przez Wodogrzmoty Mickiewicza, Waksmundzką Równień, Psią Trawkę i Polanę Olczyską do Kuźnic. Długość trasy wynosi 71 km, a łączna suma przewyższeń to 5000 m. Limit czasu ukończenia biegu wynosi 17 h 30 min.

***

Na audycję z cyklu "Rozbiegani" w piątek (13.08) o godzinie 09.05. zaprasza Karina Terzoni.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka bieganie hobby
Czytaj także

Krystian Ogły: bieganie to wchodzenie w mistyczny stan

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 15:18
Ukończył dwanaście biegów Ultra Trail World Tour jako pierwszy Polak. - Cokolwiek się dzieje, nawet, gdy ciało rozpada mi się już na kawałki, jeśli tylko jestem w stanie poruszać się do przodu i nie wypadłem poza limit czasowy, to muszę po prostu dobiec do mety - tłumaczył Krystian Ogły. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieganie a kręgosłup: szkodzi czy pomaga?

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 12:40
W trakcie pandemii nasz kręgosłup został mocno nadwyrężony ze względu na home office i liczne godziny spędzone przed biurkiem. Wielu może więc się uskarżać na dolegliwości związane z jego bólem. Czy w takim wypadku bieganie jest wskazane?
rozwiń zwiń