more_horiz

Festiwal w Wenecji: czy "Suspiria" zachwyci jurorów?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 13:00
Najbardziej wyczekiwany horror roku bierze udział w Konkursie Głównym 75. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. - Robienie filmów opiera się na współpracy, na byciu blisko siebie. Na planie "Suspirii" mieliśmy do tego idealne warunki - ocenia aktorka Tilda Swinton.
Audio
  • O wydarzeniach, które odbywają się w ramach Festiwalu Filmowego w Wenecji opowiada Beata Kwiatkowska (Hrapkowidz/Czwórka)
Tilda Swinton i reżyser Luca Guadagnino na premierze filmu Suspiria podczas 75. Festiwalu Filmowego w Wenecji - 1 września 2018
Tilda Swinton i reżyser Luca Guadagnino na premierze filmu "Suspiria" podczas 75. Festiwalu Filmowego w Wenecji - 1 września 2018Foto: PAP/DPA/Hubert Boesl

"Suspiria" to remake kultowego arcydzieła Dario Argento z 1977 roku, uznawanego za kamień milowy kina grozy. Współczesną wersję "Odgłosów", bo tak brzmi polski tytuł tego filmu, wyreżyserował nominowany do Oscara i nagrody BAFTA - Luca Guadagnino, a w rolach głównych - obok laureatki Oscara - Tildy Swinton oraz znanej z oryginalnych "Odgłosów" Jessiki Harper, zobaczymy plejadę gwiazd młodego pokolenia. - Muzykę do filmu skomponował lider Radiohead, Tom York, który także pojawił się na czerwonym dywanie w kinie Palazzo del Cinema - relacjonuje z Wenecji Beata Kwiatkowska

W "Suspirii" zobaczymy także Dakotę Johnson, która na konferencji prasowej przyznała, że to opowieść o tym, co kocha. - Taniec fascynuje mnie od dzieciństwa, a praca z reżyserem, którego uwielbiam, była mistyczna - podsumowała aktorka.

Polska premiera "Suspirii" odbędzie się 2 listopada, natomiast zwycięzców tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji poznamy 8 września.

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Data emisji: 2.09.2018

Godzina emisji: 14.40

kul/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Edward Norton o bywaniu w Polsce i kręceniu z niepoważnymi ludźmi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2017 16:20
- Pierwszy raz odwiedziłem Was, kiedy z Wesem Andersonem kręciliśmy "Grand Budapest Hotel" w Görlitz. Wystarczyło tylko przejść przez most i już było się w Polsce - w ten sposób Edward Norton powitał uczestników festiwalu Transatlantyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gierszał o "Pomiędzy słowami": tu nic nie jest wprost

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 10:35
Film "Pomiędzy słowami", najnowsze dzieło Urszuli Antoniak, swoją premierę miał na festiwalu w Toronto. W roli głównej zobaczymy Jakuba Gierszała.
rozwiń zwiń