31. Bieg Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2019 12:20
Arkadiusz Gardzielewski i Joanna Dorociak zwyciężyli w 31. Biegu Niepodległości w Warszawie.
Audio
  • Arkadiusz Gardzielewski po zwycięstwie w 31. Biegu Niepodległości.
31. Bieg Niepodległości w Warszawie
31. Bieg Niepodległości w WarszawieFoto: Paweł Liszka

Arkadiusz Gardzielewski zwyciężył w 31. Biegu Niepodległości w Warszawie. Jego czas na 10-kilometrowej trasie to 29 minut i 29 sekund. Wśród kobiet najszybsza była Joanna Dorociak z wynikiem 35 minut 57 sekund.
Start i metę biegu głównego zlokalizowano przy ul. Stawki, nieopodal Ronda Zgrupowania AK Radosław, gdzie na kilkudziesięciometrowym maszcie powiewa największa w Warszawie flaga narodowa. Przed startem zaplanowanym na godz. 11.11 tysiące biegaczy odśpiewało hymn.

Zobacz więcej na temat: Czwórka SPORT

101. rocznicę odzyskania niepodległości można będzie świętować w stolicy m.in. biegając, boksując lub grając w koszykówkę.

Osiem medali wywalczyli już na paralekkoatletycznych mistrzostwach świata reprezentanci Polski.

Poniedziałkowy Bieg Niepodległości będzie trzecim i ostatnim z wydarzeń wchodzących w skład Warszawskiej Triady Biegowej.