X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Oraz wygnani zostali". Nowy tytuł Wacława Holewińskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 13:03
Okładka książki
Okładka książkiFoto: Mat. prasowe

Najnowsza książka Wacława Holewińskiego to pasjonująca opowieść o hrabim Ignacym Karolu Korwin-Milewskim, ekscentrycznym szlachcicu, niespełnionym malarzu, kolekcjonerze obrazów, marszandzie, sybarycie, właścicielu wyspy na Adriatyku, ale przede wszystkim - postaci niezwykle ważnej dla polskiej kultury, a niemal zapomnianej. To dzięki bohaterowi książki możemy dziś oglądać dzieła Józefa Chełmońskiego, Aleksandra Gierymskiego czy Jana Matejki.

W swojej opowieści autor przytacza najważniejsze wydarzenia z życia Korwin-Milewskiego. Opowiada o jego burzliwym życiu prywatnym, konfliktach z żoną i kochankami oraz bliskich relacjach z najważniejszymi polskimi i europejskimi artystami. Przyglądając się swojemu bohaterowi, zabiera czytelników w podróż po wieloetnicznych i wielokulturowych terenach Litwy, Polski, Niemiec i Włoch XIX i XX wieku. 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak