X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rusza 35. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 12:52
Gościem audycji "Poranek Dwójki" będzie Stefan Laudyn - dyrektor startującego 11. października festiwalu poświęconego filmom kina polskiego, europejskiego i światowego. W tym roku w programie m.in. "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego - przeplatające się ze sobą opowieści o legendzie Indian Navaho, historia najbogatszego człowieka dotkniętego tragedią (w tej roli John Malkovich) i copywritera (Josh Hartnett) piszącego jego biografię.
Warszawski Festiwal Filmowy 2019
Warszawski Festiwal Filmowy 2019Foto: Mat. prasowe

Podczas 35. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego pojawią się również takie produkcje, jak "Jutro przejdę na drugą stronę" - film zadający pytanie, kto jest bardziej wolny - ten, kto ucieka przed wojną, czy ten, kto dorasta w wolnym świecie; "Shindisi" - opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce podczas rosyjskiej interwencji wojskowej w Gruzji w 2008 roku. To gruziński kandydat do Oscara. Można będzie obejrzeć głośny już film "Pan T." - to osadzona w realiach Warszawy lat 50. czarno-biała opowieść o pisarzu, który zmaga się  z systemem w czasach stalinowskich, a także "Słuchając wszechświata" - w reż. Kei Ishikawy, czyli japońską produkcję z Andrzejem Chyrą i wiele innych, o których porozmawiamy o godz. 8.30 (transmisja wideo).

O godzinie 9.30 gośćmi będą Olga Sarzyńska i Wawrzyniec Kostrzewski. Porozmawiamy o najnowszym spektaklu "Wszechmocni w sieci". Sztuka - jak czytamy na stronie Teatru Kamienica, gdzie można przestawienie oglądać - porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Bardzo głośno. Twórcy proponują młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, zdecydowanie wykraczającą poza moralizatorskie tony. Podczas spektaklu aktorzy postawią publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonią do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań.

Ponadto w audycji:

  • Olga Tokarczuk na inauguracji nowego międzynarodowego projektu artystycznego Nowe Formy Teatru.
  • Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego w Toruniu.
  • Spektakl "Grochów" - opowieść o powrocie, ale i niemożliwości ucieczki. O życiu, po męsku, bez sentymentu. Spektakl według opowiadania Andrzeja Stasiuka objęła opieką artystyczną, uznawana za jedną z najciekawszych reżyserek teatralnych, Agnieszka Glińska.

Pojawi się również konkurs z nagrodami "Do trzech razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w środę (9.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Jakub Kukla.

am/bch

Zobacz więcej na temat: Warszawski Festiwal Filmowy kino
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ach śpij kochanie" – klimatyczny i mroczny kryminał

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 15:00
Podstawą dla scenariusza filmu "Ach śpij kochanie" była postać krakowskiego mordercy Władysława Mazurkiewicza. Co przyciągnęło Krzysztofa Langa do tej historii?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zabić arbuza" na festiwalu filmowych odkryć i niespodzianek

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 19:52
- Mój film to opowieść o człowieku, który trzyma się swoich zasad i choć na początku jest bardzo posłuszny lokalnym władzom, to w końcu się zmienia i domaga się swoich praw, chce być szanowany - mówił reżyser Zehao Gao, którego film zdobył Grand Prix 33. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kulturalnie na temat". 35. Warszawski Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 14:59
Do 35. Warszawskiego Festiwalu Filmowego pozostało kilka dni. O tym wydarzeniu w Polskim Radiu 24 dyskutowali jego dyrektor Stefan Laudyn i jeden z uczestników reżyser Michał Węgrzyn.
rozwiń zwiń