X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef MEiN: ponad 2 tys. szkół zapisało się do programu wsparcia uczniów po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 08:05
- Narodowy program wsparcia po COVID-zie w ramach Polskiego Ładu już działa. Już ponad 2 tys. szkół zapisało się na te zajęcia wspomagające. Część już teraz je prowadzi, ale większość chce je prowadzić od 1 września, po to, żeby uzupełniać wiedzę uczniów w tych obszarach, w których ta wiedza powinna być uzupełniona - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Zbliża się koniec roku szkolnego, jednego z najtrudniejszych zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów i ich rodziców. Znaczną część tego roku uczniowie spędzili w domach, ucząc się zdalnie. Pełny powrót do szkół mógł nastąpić tak naprawdę dopiero z początkiem czerwca, a w związku z tym wiele szkół przeznaczyło większość miesiąca raczej na integrację uczniów, niż na naukę. W "Sygnałach dnia" o wsparciu uczniów i nauczycieli po pandemii mówił minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.

Posłuchaj
22:49 S4_PCM_PR1_mp3 2021_06_21-07-14-26_for_media.mp3 Przemysław Czarnek: rząd przeznaczył 187 mln zł na wsparcie uczniów po pandemii ("Sygnały dnia" / Jedynka)
Przemysław Czarnek twitter free 1200.jpg
COVID-19 a rozpoczęcie roku szkolnego. Szef MEiN: jeżeli pojawi się wirus delta zaproponujemy tryb hybrydowy

Program już działa

Gość Polskiego Radia przypomniał, że w związku z potrzebą wsparcia uczniów po blisko roku nauki zdalnej, rząd podjął specjalne działania, które część szkół zaczęła już nawet wdrażać. Podstawą tych działań są dodatkowe zajęcia uzupełniające dla uczniów w tych obszarach, które nauczyciele i dyrektorzy uznają za najbardziej wymagające wsparcia.

- Narodowy program wsparcia po COVID-zie w ramach Polskiego Ładu już działa. Już ponad 2 tys. szkół zapisało się na te zajęcia wspomagające. Część już teraz je prowadzi, ale większość chce je prowadzić od 1 września, po to, żeby uzupełniać wiedzę uczniów w tych obszarach, w których - zdaniem nauczycieli po tym rozpoznaniu kilkutygodniowym - ta wiedza powinna być uzupełniona - wyjaśnił Przemysław Czarnek.

- To są zajęcia dobrowolne, przypominamy, na które wyasygnowaliśmy jako rząd 187 mln zł. To dyrektorzy szkół wraz z nauczycielami decydują, w jakich zakresach te zajęcia mają się odbyć. My przewidzieliśmy 10 godzin dodatkowych dla każdego oddziału, dla każdej klasy w każdej szkole, w każdym miejscu w Polsce. Więc jest tego dużo, jeśli trzeba będzie, to będziemy zwiększać - dodał minister edukacji.

Czytaj również:

Rozwój fizyczny

Szef MEiN zwrócił też uwagę na potrzebę odzyskania kondycji fizycznej po ponad roku siedzenia głównie w domu.

- Już tysiące nauczycieli w-f-u przeszkolonych, 40 tys. chętnych do tego przeszkolenia i szkolą się każdego weekendu, są szkoleni przez AWF-y w całej Polsce. Od 1 lipca zapisy do sportklubów i od 1 sierpnia - nie czekamy na nowy rok szkolny - już w wakacje chcemy uruchomić sportkluby, czyli te dodatkowe zajęcia pozaszkolne dla dzieci - w każdej szkole, w każdej klasie. Znów - jeśli będzie trzeba dodatkowych środków finansowych, dołożymy na to - mówił Przemysław Czarnek.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Przemysław Czarnek (minister edukacji i nauki)
Data emisji: 21.06.2021
Godzina emisji: 07.15

jmo

Czytaj także

Minister edukacji: będą dodatkowe zajęcia wspomagające po powrocie do nauki zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 08:13
- Przez kolejne 10 tygodni w każdej klasie, w każdej szkole, w każdym oddziale będziemy proponować dodatkową godzinę tygodniowo, a później będziemy sprawdzać, jak to wygląda, jakie są dalsze potrzeby w tym względzie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jak wyjaśnił, resort oświaty przygotowuje więcej programów wsparcia uczniów po okresie nauczania zdalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: będziemy dyskutować na temat statusu zawodowego nauczycieli i pracowników oświaty

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 13:58
- Rozmawialiśmy na temat powrotu uczniów do szkół, programach wsparcia i o systemie wynagradzania nauczycieli – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w czwartek po posiedzeniu zespołu ds. statutu zawodowego nauczycieli.
rozwiń zwiń