X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Gójska

Prof. Łukasz Młyńczyk: wspólna lista opozycji w wyborach parlamentarnych raczej nie powstanie

- W wyborach parlamentarnych jest tak, że relatywnie niewielkie poparcie gwarantuje funkcjonowanie w parlamencie. PSL wystarcza do życia niewiele ponad 5 proc., Lewica krąży wokół 10 proc. Zbudowanie zaś wspólnego frontu rozmyłoby kontury ludowców i Lewicy. Z ich perspektywy jest to zagrożenie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Łukasz Młyńczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Nasz komentarz polityka Katarzyna Gójska

Prof. Paruch o ruchu budowanym przez Trzaskowskiego: szanse na sukces są małe

Profesor Waldemar Paruch uważa, że ruch społeczny, którego utworzenie zapowiedział Rafał Trzaskowski, ma małe szanse na sukces, gdyż ma on nie mieć programu. - Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek podmiot polityczny, który miałby wygrywać wybory, kiedy głosujący nie będą wiedzieli, na jaką wizję głosują - zauważa w "Komentarzu poranka" prof. Waldemar Paruch.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski opozycja Polskie Stronnictwo Ludowe PSL Robert Biedroń Włodzimierz Czarzasty PiS Katarzyna Gójska Nasz komentarz

Prof. Domański o ruchu "Nowa Solidarność": mamy do czynienia z działaniem pozornym

 - Wydaje mi się, że mamy do czynienia z działaniem polegającym na pokazaniu, że Platforma Obywatelska istnieje, a z drugiej strony będącym reakcją na przegraną w wyborach prezydenckich - mówi w "Komentarzu poranka" Programu 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański (PAN), odnosząc się do ruchu "Nowa Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz polityka Henryk Domański POLSKA Rafał Trzaskowski Katarzyna Gójska Platforma Obywatelska

Bartosz Marczuk: wydaje się, że najgorsze polska gospodarka ma już za sobą

Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju przypomniał w Programie 1 Polskiego Radia oficjalne prognozy Komisji Europejskiej, że Polska w Unii Europejskiej najlepiej zniesie kryzys spośród 27 krajów Unii. Rok 2021 ma być tym rokiem, w którym polska gospodarka wróci do poziomu, jaki miała przed rokiem 2020.
Zobacz więcej na temat:  Bartosz Marczuk tarcza antykryzysowa bezrobocie Katarzyna Gójska

"Dziwi mnie czas, w którym ta sprawa ma miejsce". Poseł KO o zatrzymaniu Sławomira Nowaka

- Nie wiem, dlaczego akurat teraz to się stało. Sławomir Nowak już jakiś czas temu zakończył pracę na Ukrainie. Nie znam precyzyjnych zarzutów, nie potrafię ocenić ich rzetelności oraz powagi, ale są organy w państwie, które będą badać sprawę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Koalicji Obywatelskiej Waldemar Sługocki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak Platforma Obywatelska korupcja polityka koalicja obywatelska Katarzyna Gójska

Wiceszef MSZ: takie rezolucje PE przyjmował w każdej perspektywie finansowej, to nic niezwykłego

- Widać, jaka jest wiarygodność argumentów polityków krajowych PO, ale też pozostałych partii opozycyjnych - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Piotr Wawrzyk, wiceszef MSZ, odnosząc się do krytyki wyniku negocjacji unijnego budżetu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Unia Europejska Piotr Wawrzyk budżet UE 2021-2027 Parlament Europejski pieniądze fundusze unijne Katarzyna Gójska

Spór o wystawę "Tu rodziła się Solidarność". Zastępca prezesa IPN: nie ma w niej nic kontrowersyjnego

- To znakomita ekspozycja pokazująca, jak rodziła się Solidarność w różnych częściach Polski. Pokazuje także Gdańsk, który był centrum protestu sierpniowego w roku 1980 - mówi w "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia zastępca prezesa IPN Mateusz Szpytma, nawiązując do wystawy "Tu rodziła się Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Katarzyna Gójska IPN wystawa Solidarność

"Rozmawiamy i analizujemy możliwości zmniejszenia liczby resortów". Szef KPRM o rekonstrukcji rządu

- Ponad cztery lata rządzenia, to dobry czas na podjęcie decyzji, które pozwolą działać bardziej efektywnie, stąd decyzja o zmianach. To będą zmiany strukturalne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef KPRM, pytany o to, czy będzie rekonstrukcja rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Dworczyk Katarzyna Gójska rekonstrukcja rządu rząd

"Jarosław Kaczyński będzie realizował swoją rewolucję". Leszek Miller o zatrzymaniu Sławomira N.

- Wybory się skończyły, a teraz prezes Jarosław Kaczyński będzie realizował swoją rewolucję, która ma umocnić ich władzę i osłabić opozycję, więc to się doskonale mieści w tym zamiarze - mówił w Programie 1 Polskiego Radia były premier Leszek Miller, komentując zatrzymanie ministra transportu z czasów rządu PO-PSL.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Platforma Obywatelska Katarzyna Gójska