X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Katarzyna Gójska

Ryszard Legutko: obraz Polski w PE jest skrajnie nieprawdziwy

- Ignorancja - to jest mur, który nas otacza i dlatego wystąpienie premiera może doprowadzić do pewnego wyłomu. Myślę, że to, co pan premier powie, będzie później relacjonowane - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Ryszard Legutko. Jak przekonywał, "obraz Polski w PE jest skrajnie nieprawdziwy". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Ryszard Legutko Katarzyna Gójska Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

Minister zapowiada wsparcie w zw. z rosnącymi cenami energii

- Chcemy, aby grupy społeczne, które są dzisiaj w takiej sytuacji, że koszty energii są dla nich znaczącym udziałem w budżetach domowych, mogły z tego skorzystać - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska, odnosząc się do propozycji ministerstwa, by wspierać zakup energii przez polskie rodziny.
Zobacz więcej na temat:  energia środowisko michał kurtyka ministerstwo klimatu POLSKA polityka Sygnały Dnia społeczeństwo energetyka prąd Katarzyna Gójska GOSPODARKA

"Histeria, którą ja nazywam polexitem urojonym". Czarnek o demonstracjach po orzeczeniu TK

- To, co robili wczoraj ci państwo - m.in. na pl. Zamkowym - to jest histeria, którą ja od kilku lat nazywam polexitem urojonym. Opozycja nie ma żadnego planu na przyszłość, więc straszy Polaków jakimś polexitem - którego nie ma i być nie może - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Trybunał Konstytucyjny sądownictwo demonstracje opozycja Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA

Podatek za posiadanie psa. Powinniśmy płacić czy należy go znieść?

Podatek od psa to danina, która obowiązuje w Polsce od 30 lat. Większość gmin zrezygnowała jednak z jego pobierania. - Koszty związane z zebraniem tych opłat, pokrywały się mniej więcej z wpływami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Hubert Woźniak z Urzędu Miasta Płocka. W niektórych miejscach naszego kraju ten podatek nadal obowiązuje. Dlaczego?
Zobacz więcej na temat:  Klaudia Porębska pies podatki Katarzyna Gójska Daniel Wydrych

Piotr Müller o wyroku TK ws. prymatu konstytucji: jasno pokazuje, gdzie są granice kompetencyjne

- Ta decyzja nie mogła być inna, to kontynuacja linii orzeczniczej Trybunału, jeszcze od czasu, gdy zasiadał w nim prof. Safjan czy prof. Rzepliński - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o ostatnim wyroku TK Piotr Müller, rzecznik rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sygnały Dnia Piotr Müller Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska prawo Trybunał Konstytucyjny konstytucja Katarzyna Gójska

PSL wstrzymało się od głosu ws. stanu wyjątkowego. Sawicki: daliśmy kolejny sygnał PiS

- Chciałbym, żeby nasza granica była dobrze chroniona i bezpieczna. Tak nie jest. W sierpniu mieliśmy ponad 1,5 tys. prób przekroczeń, a po wprowadzeniu stanu wyjątkowego jest ich ponad 10 tys. - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marek Sawicki z PSL.
Zobacz więcej na temat:  granica bezpieczeństwo straż graniczna Sejm imigranci w Europie PSL Marek Sawicki POLSKA polityka Katarzyna Gójska

Jabłoński o rozmowach z Czechami w sprawie Turowa

- W pewnym momencie rozmów, kiedy operowaliśmy jeszcze ramowymi warunkami ustalonymi wcześniej, mam wrażenie, że ktoś w polityce czeskiej uznał, że Polska jest w tak trudnej sytuacji, że zgodzi się na wszystko. Zaczęliśmy mieć do czynienia z bardzo daleko idącą eskalacją żądań, eskalacją idącą w setki milionów euro - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, odnosząc się do negocjacji ws. kopalni Turów.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Jabłoński Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA Czechy górnictwo węgiel

Jacek Protasiewicz o wyroku TSUE: mam pretensje do rządu, że poszedł z gołymi rękami na czołgi

- Musimy liczyć się z wyrokami TSUE. Mam większe pretensje do rządu, że poszedł z gołymi rękami na czołgi. Nie przygotował się i nie potraktował poważnie wniosku Czech - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Protasiewicz z PSL.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska prawo energetyka prąd bezpieczeństwo POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Katarzyna Gójska

Karski: kary ws. Turowa nałożone przez TSUE mają charakter pozatraktatowy

- Traktaty unijne nie pozwalają na nakładanie kar w przypadku niewykonania zarządzenia tymczasowego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Karol Karski (PiS). Europoseł ocenia, że decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie kopalni Turów i nałożenie kar to działania poza zakresem kompetencji Trybunału. Według niego kary finansowe mogą być orzekane wyłączenie po zakończeniu postępowania, a nie jako środek tymczasowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czechy polityka Katarzyna Gójska Karol Karski