X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
Przemysław Czarnek

"Kwestionowanie orzeczeń TK to podważanie legalności państwa". Szef MEiN o działaniu części środowiska prawniczego

- Podważanie legalności orzeczeń TK to jest podważanie legalności państwa polskiego - powiedział w Lublinie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że to podważanie dotyczy również części środowiska prawniczego – niektórych dziekanów wydziałów prawa.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Konstytucyjny prawo Przemysław Czarnek rząd Unia Europejska POLSKA polityka

"Walec laicyzacji nie przejechał przez Polskę dzięki tej uczelni". Czarnek w 20-lecie WSKSiM

20 lat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej to ciągła walka o prawdę - powiedział w sobotę w Toruniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Ogłosił, że uczelnia prowadzona przez redemptorystów na mocy jego decyzji zmieniła nazwę na Akademia Kultury Społecznej i Medialnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Przemysław Czarnek Tadeusz Rydzyk szkolnictwo wyższe Toruń

Wynagrodzenia nauczycieli wzrosną? Szef MEiN zapewnia o dialogu ze związkowcami

- Rozmawiamy ze związkami na temat wynagrodzeń. To jest możliwe, jeśli chodzi o realia finansowe, natomiast jest bardzo trudne, jeśli chodzi o prawo i reguły budżetowe - również unijne - które ograniczają możliwość zaciągania zobowiązań długoterminowych - powiedział Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek szkoła edukacja nauczyciel Ministerstwo Edukacji i Nauki pieniądze wynagrodzenia

"Dokładnie wypunktował opozycję, jedno z najlepszych wystąpień". Czarnek chwali słowa premiera

- Premier idealnie wypunktował opozycję i ordynarne kłamstwa na temat rzekomego wychodzenia Polski z UE - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek o czwartkowej wypowiedzi szefa rządu w Sejmie. Jego zdaniem było to jedno z najlepszych wystąpień premiera, jakie słyszał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Trybunał Konstytucyjny Trybunał Sprawiedliwości UE Platforma Obywatelska Przemysław Czarnek polityka opozycja

Większość placówek pracuje stacjonarnie, choć tendencja jest spadkowa. Nowe dane MEiN

99,6 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 96,8 proc. szkół podstawowych i 97,5 proc. ponadpodstawowych pracowało w czwartek w trybie stacjonarnym – poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów. To nieznacznie mniej niż w ubiegły czwartek i tydzień wcześniej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek społeczeństwo pandemia epidemia Koronawirus w Polsce COVID-19 przedszkole

"Jesteście tymi, na których polegamy w kształceniu naszej młodzieży". Premier podziękował nauczycielom

- Edukacja publiczna jest naszym dobrem wspólnym, a jego twórcami są nauczyciele. Jesteście tymi, na których polegamy w kształceniu i wychowywaniu naszej młodzieży - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Dzień Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek szkoła nauczyciel dzieci społeczeństwo

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wyróżnia pracę nauczycieli i przypomina pionierską historię Polski

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Dzień Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek szkoła nauczyciel dzieci społeczeństwo

Szef MEiN złożył nauczycielom życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. "Dziękuję za wytrwałość i zaangażowanie"

Z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej, zwanego Dniem Nauczyciela, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek złożył nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzenia. W skierowanym do dyrektorów szkół i placówek oświatowych liście zwrócił uwagę na ważną rolę nauczycieli w procesie nauczania i wychowania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Dzień Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek szkoła nauczyciel

"Histeria, którą ja nazywam polexitem urojonym". Czarnek o demonstracjach po orzeczeniu TK

- To, co robili wczoraj ci państwo - m.in. na pl. Zamkowym - to jest histeria, którą ja od kilku lat nazywam polexitem urojonym. Opozycja nie ma żadnego planu na przyszłość, więc straszy Polaków jakimś polexitem - którego nie ma i być nie może - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Zobacz więcej na temat:  Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Trybunał Konstytucyjny sądownictwo demonstracje opozycja Katarzyna Gójska Sygnały Dnia POLSKA