ATP Lyon: Chaczanow za mocny. Kamil Majchrzak pożegnał się z turniejem

2021-05-19, 20:05

Kamil Majchrzak podczas meczu. Foto: Wiki Commons/si.robi

Kamil Majchrzak przegrał z rozstawionym z "ósemką" Rosjaninem Karenem Chaczanowem 6:7 (4-7), 3:6 w drugiej rundzie tenisowego turnieju ATP na kortach ziemnych w Lyonie (pula nagród 419,5 tys. euro).

• Polak dobrze rozpoczął pierwszą partię, ale przegrał ją w tie-breakiu
  • Drugi set był już dominacją Rosjanina

Williams Federer 1200 kolaż .jpg
Serena Williams i Roger Federer szybko wyeliminowani z turniejów. Zmierzch legend tenisa?

Od początku pierwszego seta prowadził Polak (129. w rankingu) - najwyżej 4:2. Zajmujący 26. miejsce na świecie Chaczanow wyrównał, ale dziewiątego gema wygrał Majchrzak i było 5:4 dla niego, a potem jeszcze 6:5. Rosjanin doprowadził do tie-breaka, w którym triumfował.

Drugi set wyraźnie dla znacznie wyżej notowanego Chaczanowa. Pokonał on Polaka również w ubiegłym roku - w trzech setach - w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open w Paryżu.

Wcześniej w Lyonie Majchrzak odniósł trzy zwycięstwa - dwa w eliminacjach oraz w pierwszej rundzie nad Portugalczykiem Joao Sousą (ATP - 110.) 6:3, 7:6 (10-8).

Majchrzak był jedynym Polakiem w obsadzie imprezy we Francji.