Dookoła Kraju Basków: Roglić najlepszy w pierwszym etapie

2021-04-05, 20:19

Primoz Roglic. Foto: PAP/EPA/Luis Tejido

Słoweniec Primoz Roglić z ekipy Jumbo-Visma wygrał pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Kraju Basków, jazdę indywidualną na czas w Bilbao długości niespełna 14 kilometrów. Rafał Majka zajął 32. miejsce ze stratą równo minuty.

Na dość trudnej trasie drugie miejsce zajął Amerykanin Brandon McNulty (UAE Team Emirates) ze stratą dwóch sekund, a trzeci był Duńczyk Jonas Vingegaard Rasmussen, klubowy kolega Roglicia - 18 sekund za Słoweńcem.

Identyczne różnice czasowe są w klasyfikacji generalnej.

Oprócz Majki w wyścigu startuje drugi z Polaków - Tomasz Marczyński. W poniedziałek kolarz grupy Lotto Soudal zajął 106. miejsce, stracił 1.48 do Roglicia.

Sześcioetapowa impreza, odbywająca się pod nazwą Itzulia Basque Country, zakończy się w sobotę.

W ubiegłym roku ten prestiżowy wyścig, zaliczany do kategorii World Tour, nie doszedł do skutku z powodu pandemii koronawirusa.