Liga Europy. Bayer wciąż niepokonany. West Ham Łukasza Fabiańskiego żegna się z rozgrywkami

2024-04-18, 23:00

Florian Wirtz i James Ward-Prowse. Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce zremisował z Bayerem Leverkusen 1:1 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Europy, ale odpadł, przegrywając 1:3 w dwumeczu. Do dalszych gier przeszła również m.in. AS Roma Nicoli Zalewskiego.

Roma objęła prowadzenie już w 12. minucie gry - po strzale Luki Pellegriniego piłka trafiła w słupek, a do futbolówki dopadł Gianluca Mancini, który trafił do pustej bramki. 10 minut później na 2:0 podwyższył Paulo Dybala, który popisał się technicznym strzałem ze skraju pola karnego.

Sytuacja "Giallorossich" nieco się jednak skomplikowała, gdy po pół godziny gry boisko z czerwoną kartką opuścił Zeki Celik, który brutalnie sfaulował Rafaela Leao. Mimo przewagi liczebnej ekipa ze stolicy Lombardii nie była w stanie zagrozić bramce Mile Svilara. W 85. minucie honorowego gola dla Milanu strzelił Matteo Gabbia, jednak to podopieczni Daniele De Rossiego dominowali nad "Rossonerimi", którzy jedynie nieskuteczności napastników z Rzymu zawdzięczają tak niewielkie rozmiary porażki.

Nicola Zalewski przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych Romy. Mecz w Rzymie miał jednak inny polski akcent - sędzią głównym spotkania był Szymon Marciniak.

Nicola Zalewski oglądał awans z ławki

Podobnie jak AS Roma, prowadzenie szybko objął West Ham, który grał ze świeżo upieczonym mistrzem Niemiec, czyli Bayerem Leverkusen. "Młoty", które w Niemczech przegrały 0:2, trafiły w 13. minucie dzięki główce Michaila Antonio. Niemcy zdołali jednak przedłużyć serię meczów bez porażki - w 89. minucie przy sporym udziale szczęścia po rykoszecie trafił Jeremie Frimpong. Był to 44. mecz "Aptekarzy" z rzędu bez porażki.

Cały mecz między słupkami ekipy z Londynu rozegrał Łukasz Fabiański. Polski golkiper nie miał jednak zbyt wiele pracy - rywale zmusili go do interwencji tylko raz. Przy golu Frimponga był absolutnie bez szans.

W pozostałych meczach Liverpool pokonał Atalantę Bergamo 1:0, ale w dwumeczu przegrał 1:3, a Olympique Marsylia wygrała z Benficą Lizbona 1:0 (2:2 w dwumeczu i 3:2 w rzutach karnych).