Championship: kontuzja Bielika. Rooney "obawia się najgorszego"

2021-02-01, 18:17

Krystian Bielik. Foto: Printscreen z Twitter

Trener Derby County Wayne Rooney przyznał, że "obawia się najgorszego", jeśli chodzi o kontuzję Krystiana Bielika. Polski piłkarz na noszach opuścił boisko w 36. minucie sobotniego meczu ligowego na zapleczu angielskiej ekstraklasy z Bristol City (1:0).

Poniedziałkowe szczegółowe badania mają dać odpowiedź jak poważna jest kontuzja Bielika.

"Mam nadzieję, że wróci jeszcze silniejszy niż po pierwszym urazie" - powiedział szkoleniowiec.

23-letni Bielik w połowie stycznia ubiegłego roku w spotkaniu drużyny młodzieżowej "Baranów" doznał zerwania więzadeł w kolanie i w efekcie pauzował ok. 10 miesięcy. Wrócił na boisku w grudniu i szybko stał się wiodącą postacią zespołu. Zdobył dwa gole w spotkaniach The Championship i zbierał wiele pochwał za swoją grę.

Jesienią 2019 roku Bielik zaczął występować w reprezentacji Polski. Rozegrał dotychczas trzy mecze w ekipie narodowej.

Zespół Derby County, którego barwy reprezentuje także Kamil Jóźwiak, po trzecim z rzędu zwycięstwie przesunął się na 18. pozycję w tabeli 24-zespołowej ligi. Prowadzi spadkowicz Norwich City, którego piłkarzem jest Przemysław Płacheta.