Premier League: bramka Bednarka, Southampton przegrało z Manchesterem United

2020-11-29, 17:52

Piłkarze Southampton. Foto: PAP/EPA/Mike Hewitt / POOL

Jan Bednarek zdobył pierwszego gola w sezonie, a Southamtpon FC, którego jest piłkarzem, przegrał z Manchesterem United 2:3 w pierwszym niedzielnym meczu 10. kolejki angielskiej Premier League.

• Obrońca reprezentacji Polski otworzył w 23. minucie wynik spotkania, wykorzystując dośrodkowanie Jamesa Ward-Prowse'a z rzutu rożnego. To jego 1. ligowe trafienie w tym sezonie
  • Na niedzielę przewidziano łącznie trzy spotkania tej serii gier

Polski obrońca strzałem głową po rzucie rożnym dał gospodarzom prowadzenie w 23. minucie. To jego trzecie trafienie w 74. występie w Premier League. W żadnym z sezonów nie zdobył więcej niż jednego gola.

Premier League: wygrana Leeds Klicha. City rozbiło Burnley

"Święci" do przerwy wygrywali 2:0, gdyż Davida de Geę strzałem z rzutu wolnego pokonał James Ward-Prowse.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się zmiana dokonana przez trenera Ole-Gunnara Solskjeara w przerwie - Masona Greenwooda zastąpił Edinson Cavani i po przerwie gra "Czerwonych Diabłów" wyglądała dużo lepiej.

Doświadczony Urugwajczyk najpierw zaliczył asystę przy bramce Bruno Fernandesa w 60. minucie, a niespełna kwadrans później Cavani głową zmienił kierunek lotu piłki uderzonej zza pola karnego przez Portugalczyka. W drugiej minucie doliczonego przez arbitra czasu gry były zawodnik Paris Saint-Germain ponownie głową pokonał bramkarza miejscowych.

Drużyna Southampton, która była niepokonana od siedmiu kolejek (poprzedniej porażki doznała 20 września), z 17 pkt jest piąta tabeli.

Ekipa "ManU" w tym sezonie jeszcze nie straciła punktu, a w czterech spotkaniach zdobyła 13 goli. Po tej wygranej ma 16 pkt i awansowała na siódmą lokatę.