X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Watykan żegna Diego Maradonę. Papież Franciszek wspomina wielkiego rodaka

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 13:59
Papież Franciszek pamięta o legendzie piłki nożnej i rodaku Diego Maradonie, wspominając go z sympatią i modląc się za niego - podał Watykan. Stolica Apostolska nazwała zawodnika "piłkarskim poetą". 
Papież Franciszek
Papież Franciszek Foto: Christoph Wagener/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons

Maradona zmarł w środę w Argentynie w wyniku zawału serca. Po wyborze w 2013 r. na pierwszego w historii papieża z Ameryki Łacińskiej, Franciszek spotkał się z piłkarzem kilkakrotnie. 

diego maradona en 1200.jpg
Maradona zmarł w swoim łóżku podczas snu. "Mówili do niego, próbowali go obudzić"

- Papież został poinformowany o śmierci Diego Maradony, wspomina spotkania z nim z sympatią, pamięta o nim także w czasie swych modlitw, tak jak pamiętał o nim w czasie ostatnich dni, odkąd dowiedział się o jego chorobie - powiedział Matteo Bruni, rzecznik Watykanu. 

Franciszek jest długoletnim fanem piłkarskiej drużyny Buenos Aires San Lorenzo. 

Oficjalna strona internetowa Watykanu zamieściła na swym profilu informację o śmierci piłkarza nazywając go "piłkarskim poetą". W tekście, odnosząc się do uzależnienia od narkotyków, nazwano go "wyjątkowym piłkarzem, ale delikatnym człowiekiem". 

Czytaj także:

Maradona kilkakrotnie wziął udział w "Meczach dla Pokoju" organizowanych w Rzymie. Środki zebrane podczas spotkań przeznaczono na działalność charytatywną papieża skupiają się na edukacji w krajach rozwijających się oraz ofiarach trzęsienia ziemi w centralnych Włoszech w 2016 r. 

Maradona wręczył papieżowi podpisaną przez siebie koszulkę z dedykacją "Dla papieża Franciszka, z moją ogromną sympatią i życzeniami pokoju dla całego świata". 

- Myślę, że wszyscy czujemy coś w naszych sercach kiedy widzimy wojnę, kiedy widzimy śmierć. Myślę, że ten mecz położy kres twierdzeniu, że my, piłkarze, nie robimy niczego dla pokoju, piłka jest warta więcej niż 100 karabinów - powiedział przed jednym z meczów Maradona.

kb, Reuters

Czytaj także

Trumna z ciałem Maradony zostanie wystawiona w Pałacu Prezydenckim. W Argentynie żałoba narodowa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 07:17
Trumna z ciałem Diego Armando Maradony zostanie wystawiona na trzy dni w Pałacu Prezydenckim w Buenos Aires - poinformował rzecznik prezydenta Argentyny. Słynny piłkarz zmarł w środę w wieku 60 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maradona i jego najsłynniejsze bramki - "Ręka Boga" i slalom w meczu z Anglią, który był jak wojna o Falklandy-Malwiny

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 09:16
25 listopada 2020 roku świat obiegła tragiczna wiadomość - nie żyje Diego Maradona. Wspominamy dzień, w którym kibice zobaczyli dwie najsłynniejsze bramki w historii futbolu. I to w jednym meczu...
rozwiń zwiń