Serie A: Juventus zaczyna od wygranej, Szczęsny świętuje "setkę" ze "Starą Damą"

2020-09-20, 23:14

Piłkarze Juventusu w meczu z Sampdorią. Foto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus Turyn pokonał u siebie Sampdorię Genua 3:0 w pierwszej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W bramce "Starej Damy" stał Wojciech Szczęsny, a w pokonanym zespole całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński.

Prowadzenie obrońcom tytułu w 13. minucie dał Dejan Kulusevski. Juventus reprezentanta Szwecji kupił już w styczniu z Atalanty Bergamo, ale drugą część poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Parmie.

Przewaga gospodarzy była wyraźna, jednak kolejne gole padły dopiero w końcówce. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Leonardo Bonucci, który po dośrodkowaniu z rzutu różnego z bliska wpakował piłkę do siatki.

Wynik dziesięć minut później ustalił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk bramkarza gości pokonał płaskim strzałem w długi róg.

W roli trenera Juventusu oficjalnie zadebiutował Andrea Pirlo. Maurizio Sarriego zastąpił w sierpniu. Z kolei dla polskiego bramkarza Wojciecha Szczęsnego mecz z Genuą był setnym występem w barwach Juventusu.

Turyńczycy w Serie A sięgają po mistrzostwo nieprzerwanie od sezonu 2011/12.