Liga Europy: poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów. Wolverhampton i Basel grają dalej

2020-08-06, 23:19

Raul Jimenez zdobył jedynego gola dla "Wilków". Foto: PAP/EPA/PETER POWELL

Stawkę ćwierćfinalistów Ligi Europy uzupełnili piłkarze Wolverhampton Wanderers i FC Basel. "Wilki" w rewanżowym meczu pokonały u siebie Olympiakos Pireus 1:0, a ekipa ze Szwajcarii w takim samym stosunku wygrała z Eintrachtem Frankfurt.

• Obie ekipy nie zmarnowały dobrych wyników osiągniętych w pierwszych spotkaniach
  • Mecz Wolverhampton z Olympiakosem sędziował Szymon Marciniak

Liga Europy: Sevilla nie dała szans Romie. Leverkusen nie roztrwoniło zaliczki

Pierwsze mecze w obu parach rozegrano w marcu, jeszcze przed zawieszeniem rozgrywek ze względu na pandemię koronawirusa. W Grecji Olympiakos zremisował wówczas z Wanderers 1:1, a Eintracht na własnym boisku uległ piłkarzom z Bazylei aż 0:3. W roli faworytów rewanżowych spotkań wystąpili więc gospodarze i w obu przypadkach nie zawiedli.

"Wilki" jedyną bramkę zdobyły już w ósmej minucie, kiedy Raul Jimenez pewnie wykorzystał rzut karny. Gracze z Pireusu przed przerwą zdołali trafić do bramki strzeżonej przez Rui Patricio, jednak gola nie uznał Szymon Marciniak. Polski sędzia uznał, że asystujący Youssuf El Arabi był na spalonym i bramka autorstwa Mady'ego Camary nie została uznana.

W drugiej połowie nie brakowało okazji z obu stron, jednak wynik nie uległ już zmianie. Skromna wygrana dała "Wilkom" awans do ćwierćfinału. W nim podopieczni Nuno Espirito Santo zagrają z Sevillą.

Wolverhampton Wanderers - Olympiakos Pireus 1:0 (1:0).

Bramka: Raul Jimenez (8-karny).

Sędzia: Szymon Marciniak (Polska).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Wolverhampton Wanderers.

W dużo bardziej komfortowej sytuacji do rewanżu przystępowało FC Basel. Wysoka wygrana w Niemczech stawiała Szwajcarów w roli zdecydowanego faworyta do awansu. Basel przeważało także w domowym spotkaniu, ale na jedyną bramkę czekało do 88. minuty. Wówczas gola na wagę wygranej zdobył Fabian Frei.

FC Basel - Eintracht Frankfurt 1:0 (0:0).

Bramka: Fabian Frei (88).

Sędzia: Antonio Mateu (Hiszpania).

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: FC Basel.

Już w środę awans uzyskały Manchester United, Inter Mediolan, Szachtar Donieck i FC Kopenhaga.

Spotkania poprzedziła minuta ciszy ku pamięci ofiar pandemii. Podobnie będzie także przed meczami Ligi Mistrzów.

Od 1/4 finału już wszystkie zespoły rywalizować będą w czterech niemieckich miastach i rozgrywać będą tylko po jednym meczu. Turniej finałowy zostanie rozegrany 10-21 sierpnia w Duisburgu, Duesseldorfie, Gelsenkirchen i Kolonii.

W ćwierćfinale najciekawiej wygląda para Inter - Bayer. Manchester zagra z FC Kopenhaga, Szachtar z FC Basel, a Sevilla z Wolverhampton.

Wyniki i program pozostałych meczów piłkarskiej Ligi Europy w sezonie 2019/20 (gwiazdka oznacza awans)