Serie A. Milik i Zieliński nie pokonali Drągowskiego w "polskim" meczu, porażka Napoli z Fiorentiną

2020-01-19, 07:55

Arkadiusz Milik w meczu z Fiorentiną. Foto: PAP/EPA/CIRO FUSCO

W 20. kolejce włoskiej Serie A Napoli z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem przegrało 0:2 (0:1) z Fiorentiną z Bartłomiejem Drągowskim, a Sassuolo pokonało Torino 2:1 (0:1).

Napoli z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem przegrało 0:2 (0:1) z Fiorentiną z Bartłomiejem Drągowskim w spotkaniu 20. kolejki włoskiej Serie A. O szczegółach Piotr Kowalczuk (IAR)
+
  • Gola strzelił Karol Linetty. Trafienie polskiego piłkarza nic jednak nie dało jego Sampdorii, która przegrała na wyjeździe z 1:5 (0:3) z Lazio. Linetty rozegrał całe spotkanie, podobnie jak jego klubowy kolega Bartosz Bereszyński
  • Liderem jest Juventus (48 pkt) dwa punkty przed Interem i trzy przed Lazio

Drągowski był bezbłędny, a bramki dla jego zespołu zdobyli Federico Chiesa w 26. minucie i Dusan Vlahovic w 74.

Milik rozegrał całe spotkanie, natomiast Zieliński został zmieniony w 64. minucie.

Napoli z 12 ostatnich ligowych spotkań zdołało wygrać tylko jedno i w tabeli zajmuje 11. miejsc. Fiorentina sklasyfikowana jest o jedną pozycję niżej.

Kilka godzin wcześniej drugą w sezonie bramkę zdobył Karol Linetty. Jego Sampdoria Genua uległa jednak na wyjeździe 1:5 Lazio Rzym. Polski piłkarz honorowe trafienie zanotował w 70. minucie, kiedy wykorzystał kiepskie zagranie bramkarza Lazio Thomasa Strakoshy, który odbił piłkę przed siebie.

Immobile wciąż strzela. Linetty z golem na otarcie łez

Linetty rozegrał całe spotkanie, podobnie jak jego klubowy kolega Bartosz Bereszyński.

Sampdoria zajmuje w tabeli 16. miejsce, a nad strefą spadkową ma pięć punktów przewagi.

Lazio natomiast jest trzecie. To było 11. z rzędu ligowe zwycięstwo stołecznej ekipy i do prowadzącego Juventusu Turyn traci już tylko trzy punkty. Bohaterem rzymian w sobotę był Ciro Immobile, który zdobył trzy bramki. Z 23 golami zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców.