Liga Mistrzów: Inter nie poradził sobie z Barceloną, awans Borussii

2019-12-11, 06:30

Jean Clair Todibo z Barcelony walczy o piłkę z Romelu Lukaku z Interu Mediolan. Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

W najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym spotkaniu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Inter Mediolan zaprzepaścił szansę na awans do 1/8 finału. Wśród niespodzianek znajdzie się z pewnością Valencia, która odprawiła z kwitkiem Ajax Amsterdam.

Piotr Kowalczuk o świetnych recenzjach występu Arkadiusza Milika (IAR)
+

We wtorkowy wieczór od początku nie zawiedli faworyci. W pierwszych meczach zmierzyły się zespoły grupy E i zarówno broniący tytułu najlepszej drużyny Starego Kontynentu Liverpool, jak i Napoli, wygrały swoje mecze. "The Reds" po problemach z pierwszej połowy wyprowadzili dwa szybkie ciosy i odprawili z kwitkiem Salzburg, Włosi zaś dzięki hat-trickowi Arkadiusza Milika do przerwy deklasowali Genk. Ostatecznie skończyło się wynikiem 4:0 i pewnym awansem do 1/8 finału.

>>>Liga Mistrzów: hat-trick Milika w kluczowym meczu Napoli. Popis snajpera

Najwięcej emocji miały przynieść mecze w grupie F, w której do końca chciał bić się Inter Mediolan. Włosi musieli powalczyć z Barceloną o zwycięstwo i zagrali ambitnie, ale mimo wielu sytuacji nie zdołali sięgnąć po komplet punktów - przegrali 1:2. Dla grającej mocno rezerwowym składem "Dumy Katalonii" gole zdobywali 21-letni Perez i 17-letni Fati, a jedynego gola dla gospodarzy zdobył Romelu Lukaku.

Tradycyjnie już spory opór faworyzowanej Borussii stawiła Slavia Praga. Czesi znów grali odważnie, stwarzali sobie sporo okazji, zdołali też odpowiedzieć golem na trafienie Sancho, ale ostatecznie 2:1 wygrali Niemcy, których zobaczymy w fazie pucharowej. Łukasz Piszczek pojawił się na boisku w 82. minucie.

Po dwóch remisach z dobrej strony pokazała się londyńska Chelsea, która już w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie z Lille i nie pozwoliła swoim rywalom na wiele. Abraham i Azpiliqueta zdobyli po golu, a Francuzi odpowiedzieli dopiero kwadrans przed końcem, co wystarczyło tylko do tego, by odrobinę postraszyć Anglików.

Drugim zespołem, który awansował do fazy pucharowej w grupie H, niespodziewanie została Valencia. Hiszpanie pojechali na mecz z Ajaksem Amsterdam mocno osłabieni i mało kto widział w nich faworyta do tego, by zdobyć jakiekolwiek punkty. Zwycięstwo 1:0 zadecydowało o tym, że Holendrzy pożegnali się z rozgrywkami. Pamiętając ich świetną postawę z poprzedniej edycji rozgrywek, może okazać się to stratą, ale Valencia postara się udowodnić, że nie było to jej ostatnie słowo w prestiżowym gronie.

W grupie G Benfica pewnie rozbiła Zenit, ale Portugalczykom to zwycięstwo dało tylko przepustkę do gry w Lidze Europy. Najlepszy w tej grupie był RB Lipsk, który na wyjeździe zremisował 2:2 z Lyonem - w efekcie to Francuzi wyszli z grupy z drugiego miejsca.

Do przerwy wyglądało na to, że przed własną publicznością będą przeżywać prawdziwy dramat, ponieważ przegrywali dwiema bramkami. W drugiej części gry zdołali jednak odrobić straty, a kluczowego gola zdobył Memphis Depay.

Wyniki wtorkowych meczów 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów:

Chelsea Londyn - OSC Lille 2:1 (2:0).

Bramki: dla Chelsea - Tammy Abraham (19), Cesar Azpilicueta (35); dla Lille - Loic Remy (78).

Sędzia: Tasos Sidiropoulos (Grecja).

Ajax Amsterdam - Valencia 0:1 (0:1).

Bramka: Rodrigo (24).

Czerwona kartka: Gabriel (Valencia, 90+3).

Sędzia: Clement Turpin (Francja).

Olympique Lyon - RB Lipsk 2:2 (0:2).

Bramki: dla Olympique - Houssem Aouar (50), Memphis Depay (82); dla RB Lipsk - Emil Forsberg (9-karny), Timo Werner (33-karny).

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).

Borussia Dortmund - Slavia Praga 2:1 (1:1).

Bramki: dla Borussii - Jadon Sancho (10), Julian Brandt (61); dla Slavii - Tomas Soucek (43).

Czerwona kartka: Julian Weigl (Borussia Dortmund, 77).

Sędzia: Siergiej Karasiow (Rosja).

Inter Mediolan - Barcelona 1:2 (1:1).