X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Witold Bańka rozpoczyna misję w WADA: dziś zaczyna się nowa historia antydopingu

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 11:43
- Nigdy nie będę tolerował oszustów – zapowiedział na otwarcie Kongresu Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w Katowicach minister sportu Witold Bańka, który w czwartek ma zostać jej prezydentem.
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda podczas inauguracyjnego przemówienia zwrócił uwagę, że doping jest formą złodziejstwa (IAR)
  • Andrzej Duda mówił, że walka z dopingiem to walka o zdrowie i życie sportowców, a także o kulturę rozwoju sportowego przede wszystkim wśród najmłodszych (IAR)
Od lewej: prezydent Światowej Agencji Antydopingowej, Brytyjczyk Craig Reedie, minister sportu i turystyki, prezydent in spe Światowej Agencji Antydopingowej Witold Bańka
Od lewej: prezydent Światowej Agencji Antydopingowej, Brytyjczyk Craig Reedie, minister sportu i turystyki, prezydent in spe Światowej Agencji Antydopingowej Witold BańkaFoto: PAP/Andrzej Grygiel
  • Do udziału w trzydniowych obradach zarejestrowało się ponad 1700 uczestników
  • W kongresie bierze udział m.in. szef MKOl Thomas Bach, a inaugurujące przemówienie wygłosił prezydent Andrzej Duda

Bańka rozpoczął od powitania gości w stolicy Górnego Śląska.

- To moje rodzinne strony, tu stawiałem pierwsze sportowe kroki. Tu tradycja miesza się z nowoczesnością, a ludzie są bardzo dumni ze swojej kultury i dziedzictwa. Dziś ten region przechodzi do historii sportu. Dołącza do grona miast, które organizowały Kongres WADA: Lozanny, Kopenhagi, Madrytu i Johannesburga – powiedział.

Światowa Konferencja Antydopingowa potrwa do czwartku.

- Będziemy dyskutować o przyszłości antydopingu w sporcie. Podejmiemy ważne decyzje dotyczące kodeksu antydopingowego i standardów międzynarodowych, a także edukacji – przekazał minister.

Obiecał również, że w nowej roli będzie zawsze kierował się dobrem sportowców.

- Wierzę, że w najbliższych latach nie zapomnimy o najważniejszych zobowiązaniach i będziemy pamiętać, komu mamy służyć. Jeśli sportowcy stracą wiarę w system antydopingowy, to znaczy, że zawiedliśmy – podkreślił Bańka.


Najnowsza historia sportu sprawia, że najbliższe zadania WADA nie będą łatwe. Zorganizowany proceder dopingowy w Rosji doprowadził do czasowego zawieszenia jej członkostwa w MKOl, a liczba odebranych medali olimpijskich za naruszenia przepisów antydopingowych od 2008 roku jest tak duża, że wyzwaniem jest sporządzenie tabel i zestawień.

- Sport to piękna idea, ostatnia na świecie, która może łączyć ludzi, niezależnie od ich poglądów politycznych, religii, koloru skóry czy wieku. Dlatego trzeba ją chronić i nie dopuścić do jej zepsucia. W przeciwnym razie to będzie koniec sportu, ludzie się od niego odwrócą. Obawiam się, że jesteśmy blisko punktu krytycznego i dlatego musimy zrobić wszystko, żeby ratować tę ideę. To się wiąże ze skomplikowanymi decyzjami, ale musimy je podejmować – ocenił Bańka.

Zaznaczył, że nigdy nie będzie tolerował oszustwa czy manipulacji w sporcie, podobnie jak i dopingowiczów. - Zrobię, co w mojej mocy, aby chronić czystych sportowców i usprawnić system antydopingowy. Dziś zaczyna się nowa historia antydopingu – wspomniał.

ah

Zobacz więcej na temat: WADA Witold Bańka SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Bańka szefem WADA: czułem się jak przed startem w najważniejszych zawodach

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 08:41
- Ta decyzja to jednoznaczny wyraz uznania dla działań, które polski minister sportu i turystyki podejmuje na rzecz uwolnienia sportu od plagi niedozwolonego wspomagania - podkreślił prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, gratulując Witoldowi Bańce, który w Montrealu został oficjalnie nominowany na stanowisko prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej WADA. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witold Bańka: prezydenturę w WADA rozpocznę od odbudowy wizerunku tej agencji

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 17:35
- Kadencję na stanowisku prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej WADA rozpocznę w styczniu 2020 r. Zacznę od walki o to, żeby agencja była organizacją dużo bardziej przyjazną sportowcom, ale i efektywniejszą. Chodzi o odbudowanie jej wizerunku jako skutecznego nadzorcy polityki antydopingowej - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Witold Bańka, minister sportu i turystyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: doping jest formą kradzieży, ludzie chcą oglądać sport uczciwy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2019 10:58
- Walka z dopingiem jest jak walka ze złodziejstwem, bo w istocie doping jest formą kradzieży sportowego wyniku, sukcesu - powiedział prezydent Andrzej Duda otwierając w Katowicach kongres Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).
rozwiń zwiń