Wimbledon 2019: rewelacyjna 15-latka gra dalej. Simona Halep lepsza w hitowym pojedynku

2019-07-05, 21:41

Cori Gauff cieszy się po awansie do czwartej rundy Wimbledonu . Foto: PAP/EPA/ANDY RAIN

15-letnia amerykańska tenisistka Cori Gauff pokonała Słowenkę Polonę Hercog 3:6, 7:6 (9:7), 7:5 i awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu rozgrywanego na kortach twardych w Londynie. W starciu dwóch byłych liderek rankingu WTA rozstawiona z siódemką Rumunka Simona Halep pewnie pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 6:3, 6:1.

• Rewelacyjna Cori Gauff nie zwalnia tempa
  • 15-letnia Amerykanka wyeliminowała Polonę Hercog
  • W hitowym starciu Simona Halep nie dała szans Wiktorii Azarence
  • Z turniejem pożegnała się także Caroline Wozniacki

Piękny sen trwa

Gauff ma już za sobą zwycięstwa nad słynną Amerykanką Venus Williams oraz Słowaczką Magdaleną Rybarikovą, która w 2017 roku dotarła do półfinału Wimbledonu.

Tym razem młodziutka rewelacja turnieju pokonała Hercog, chociaż to sklasyfikowana na 60. miejscu w rankingu WTA Słowenka dość pewnie wygrała pierwszą partię. W dwóch kolejnych minimalnie lepsza okazała się jednak Gauff, mimo, że w drugim secie przegrywała już 2:5 i musiała bronić dwóch piłek meczowych.

Czytaj dalej: Bije gwiazdy, ale przeprasza. Limitem 15-latki jest niebo

Halep lepsza w hicie

Na 15-latkę w 1/8 finału czeka Simona Halep. Rumunka w konfrontacji dwóch byłych liderek rankingu okazała się zdecydowanie lepsza od Wiktorii Azarenki. Białorusinka łącznie ugrała tylko cztery gemy. Azarenka prowadziła w pierwszym secie 3:1, jednak wygrała tylko jednego z kolejnych dwunastu gemów...

Wozniacki żegna się z turniejem

Z turniejem pożegnała się też inna czołowa tenisistka. Mająca polskie korzenie Dunka Caroline Wozniacki przegrała z Chinką Shuai Zhang 4:6, 2:6.

Czytaj dalej: Kvitova wytoczy najcięższe działa? Linette: ona mnie inspiruje

W sobotę swój mecz trzeciej rundy rozegra ostatnia reprezentantka Polski w turniejach singlowych. Magda Linette zmierzy się z rozstawioną z numerem 6. Czeszką Petrą Kvitową. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12.

Wyniki piątkowych meczów 3. rundy turnieju tenisistek w wielkoszlemowym Wimbledonie:

Jelina Switolina (Ukraina, 8) - Maria Sakkari (Grecja, 31) 6:3, 6:7 (1-7), 6:2
Shuai Zhang (Chiny) - Caroline Wozniacki (Dania, 14) 6:4, 6:2
Karolina Pliskova (Czechy, 3) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, 28) 6:3, 2:6, 6:4
Dajana Jastremska (Ukraina) - Viktorija Golubic (Szwajcaria) 7:5, 6:3
Karolina Muchova (Czechy) - Anett Kontaveit (Estonia, 20) 7:6 (9-7), 6:3
Simona Halep (Rumunia, 7) - Wiktoria Azarenka (Białoruś) 6:3, 6:1
Petra Martić (Chorwacja, 24) - Danielle Collins (USA) 6:4, 3:6, 6:4
Cori Gauff (USA) - Polona Hercog (Słowenia) 3:6, 7:6 (9-7), 7:5