X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bartłomiej Wróblewski o UE: Europa ojczyzn, a nie federalizacja

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2021 15:55
- To połączenie sił wokół pewnej sprawy, która jest najbardziej istotna z punktu widzenia przyszłości Europy. Tym, co łączy te bardzo różne ugrupowania, (…) jest przekonanie, że powinniśmy się trzymać idei założycieli Unii Europejskiej, że powinniśmy trzymać się idei Europy ojczyzn, a nie dążyć w kierunku federalizacji - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Wróblewski (Prawo i Sprawiedliwość) o spotkaniu liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych.
Liderzy trzynastu europejskich partii konserwatywnych i prawicowych spotkali się, by rozmawiać o przyszłości Unii Europejskiej oraz ewentualnej reformie Wspólnoty.
Liderzy trzynastu europejskich partii konserwatywnych i prawicowych spotkali się, by rozmawiać o przyszłości Unii Europejskiej oraz ewentualnej reformie Wspólnoty.Foto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

W sobotę w Warszawie odbyło się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a także szefów kilkunastu konserwatywnych partii europejskich.

Bartłomiej Wróblewski zwracał uwagę na wspólne cele i wartości uczestników spotkania. - W szczególności nie powinnyśmy godzić się na naciąganie traktatów, przejmowanie kolejnych kompetencji przez instytucje unijne bez zmiany prawa, czy czasami, wręcz jak napisano w oświadczeniu po szczycie, nie możemy się godzić na łamanie tych traktatów - zauważył.

- Państwa członkowskie, społeczeństwa europejskie, należące do wspólnoty chcą Unii Europejskiej, ale wynegocjowały przynajmniej określone traktaty, określone rozwiązania, które w klarowny sposób pokazują, co jest domeną państw narodowych, a co jest domeną Unii Europejskiej i tego rozróżnienia przyjętego przez Europejczyków musimy się trzymać - powiedział Bartłomiej Wróblewski.

Posłuchaj
25:12 PR24_mp3 2021_12_05-14-33-33.mp3 Bartłomiej Wróblewski o spotkaniu liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Na początku lipca br. członkowie prawicowych, konserwatywnych ugrupowań, których przedstawiciele zasiadają w Parlamencie Europejskim, podpisali wspólną deklarację ideową. W deklaracji jej sygnatariusze podkreślili, że celem podjętej przez nich współpracy jest głęboka reforma UE poprzez powrót do idei, które legły u jej podstaw z suwerenną rolą narodów europejskich. Ponadto w deklaracji zwrócono uwagę na spadek zaufania obywateli państw członkowskich do tej instytucji, co - według sygnatariuszy - jest konsekwencją "reinterpretacji treści traktatów".

Więcej w zapisie audycji. 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: Bartłomiej Wróblewski

Data emisji: 05.12.2021

Godzina emisji: 14.33

PR24/ka

Czytaj także

"Hegemonizacja przez federalizację". Prof. Jabłoński o umowie koalicyjnej w Niemczech

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 10:39
- Federalizacja, a zatem i hegemonizacja pewnych grup raczej jest kwestią działania na rzecz interesów gospodarczych, niż chęci takiego zdominowania politycznego - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński (socjolog, KUL). Gośćmi audycji byli również prof. Jacek Reginia-Zacharski (politolog, Uniwersytet Łódzki) oraz prof. Zbigniew Krysiak (ekonomista, Instytut Schumana).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"UE powinna być oparta na wartościach chrześcijańskich". Jastrzębowski o spotkaniu liderów partii konserwatywnych

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 15:10
- Miejmy nadzieję, że Unię Europejską uda się skierować na właściwe tory. Unia oparta na wartościach chrześcijańskich to jedyny wybór, który może nieść ze sobą jakąkolwiek przyszłość dla naszych dzieci i wnuków - powiedział w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski z portalu Salon24.pl. Gośćmi audycji byli także: Wojciech Reszczyński z Programu 3 Polskiego Radia oraz Andrzej Rafał Potocki z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skandal z udziałem sędziów TSUE. Zalewska: Trybunał powinien zawiesić działalność

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2021 17:52
- Do czasu wyjaśnienia doniesień francuskiej prasy TSUE powinien zawiesić swoją działalność, bo nie ma obecnie mandatu moralnego, aby o czymkolwiek decydować - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS. 
rozwiń zwiń