X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Antony Blinken w Senacie. Sekretarz stanu USA bronił decyzji o wycofaniu wojsk USA z Afganistanu

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 18:15
Podczas przesłuchań w Senacie politycy obu amerykańskich partii politycznych krytykowali rząd Joe Bidena za sposób przeprowadzenia operacji wycofywania wojsk USA z Afganistanu. Sekretarz stanu Antony Blinken przekonywał, że prezydent USA był związany wcześniejszą umową z talibami i że nikt nie przewidywał natychmiastowego upadku rządu w Kabulu.
Antony Blinken podczas przesłuchania Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych USA
Antony Blinken podczas przesłuchania Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych USAFoto: POOL/FORUM

Posłuchaj
00:55 11294311_1.mp3 Blinken w Senacie o słuszności wycofania wojsk USA z Afganistanu. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Antony Blinken bronił decyzji o wycofaniu wojsk USA z Afganistanu, argumentując, że dalsze utrzymywanie amerykańskich sił w tym kraju było kosztowne i nie miało strategicznego sensu. Szef amerykańskiej dyplomacji przekonywał, że zawarta przez rząd Donalda Trumpa umowa z Talibami doprowadziła do ich wzmocnienia i prezydent Biden stał przed wyborem - albo eskalować wojnę, albo ją zakończyć.

1200 josep borrell pap.jpg
Szef unijnej dyplomacji w PE: nie mamy wyjścia, musimy rozmawiać z talibami

- Nawet najbardziej pesymistyczne scenariusze nie zakładały kapitulacji afgańskich sił rządowych jeszcze podczas obecności wojsk amerykańskich - tłumaczył Blinken.

"Pośpieszny i żenujący odwrót"

Republikański senator Jim Risch wyraził oburzenie sposobem wycofania wojsk USA z Afganistanu, który jego zdaniem podważył pozycję Stanów Zjednoczonych na świecie.

- Pośpieszny i żenujący odwrót jest plamą na wiarygodności Stanów Zjednoczonych, która będzie mieć konsekwencje na wiele lat - mówił Risch.

Czytaj także:

Demokratyczny senator Bob Menedez oświadczył, że popierał wycofanie wojsk USA z Afganistanu, ale wyraził dezaprobatę dla sposobu wykonania tej decyzji. Menedez określił działania Talibów w Afganistanie mianem przerażających i wezwał rząd USA, by nie tylko nie znosił kolejnych sankcji wobec Talibów, ale przywrócił już zniesione.

bf

Czytaj także

Afgańscy talibowie łamią swoje obietnice. "Nakazują kobietom, żeby zostawały w domach"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 16:05
- Talibowie pozbawiają nastolatki dostępu do edukacji oraz wciąż przeprowadzają rewizje w domach, szukając swych byłych wrogów - powiedziała w poniedziałek Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Michelle Bachelet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy ustawić poprzeczkę wyżej. Zależy od tego nasza przyszłość". ONZ o zagrożeniach środowiskowych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 16:35
- Zagrożenie środowiska jest najważniejszym wyzwaniem dla praw człowieka na świecie - oświadczyła Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Michelle Bachelet.
rozwiń zwiń