X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Koalicjanci PiS nie chcą wcześniejszych wyborów". Prof. Jabłoński o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2021 09:15
- Może nastąpić pewne przełamanie i decyzja o tym, że idziemy w kierunku skrócenia kadencji Sejmu, gdy nie zostanie przegłosowany Fundusz Odbudowy. To istotna kwesta dla rządzących - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Gdyby wybory odbyły się w kwietniu, PiS uzyskałoby 32 proc. poparcia wśród osób deklarujących udział w głosowaniu; Polska 2050 Szymona Hołowni - 16 proc, a KO - 14 proc. - wynika z sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby też Lewica i Konfederacja z 5 proc. poparciem. Poza Sejmem znalazłoby się PSL i Kukiz'15.

Kazimierz Kik 1200.jpg
"Rozbieżność celów i wygórowane aspiracje". Prof. Kik o perspektywach i różnicach w Zjednoczonej Prawicy

Jak ocenił prof. Arkadiusz Jabłoński, do wcześniejszych wyborów parlamentarnych raczej nie dojdzie. -  Jest to także dość trudne proceduralnie, potrzebne jest 2/3 głosów Sejmu, tutaj dwie największe partie, PO i PiS musiałyby się porozumieć - zwracał uwagę.

- Najmniejsze podmioty koalicji, Solidarna Polska i Porozumienie, na pewno nie chcą wcześniejszych wyborów, choć może nimi straszą. Straciliby na nich najwięcej. Mamy tu napięcie pomiędzy ambicjami mniejszych podmiotów a chęcią pokazania im miejsca przez Prawo i Sprawiedliwość - dodał.

Politolog wskazał na sytuację towarzyszącą wyborom prezydenta Rzeszowa. - Marcin Warchoł z Solidarnej Polski wyszedł przed szereg. Dzięki poparciu Tadeusza Ferenca liczył na to, że jego pozycja negocjacyjna jest tak wysoka, że PiS go poprze. W normalnych warunkach gry politycznej tak być powinno, tymczasem mamy do czynienia z inną sytuacją. Ambicje mniejszych podmiotów, ale i pokazywanie im miejsca w szeregu, to główna oś napięcia - podkreślał.

Posłuchaj
10:13 PR24_mp3 2021_04_20-07-47-51.mp3 Prof. Arkadiusz Jabłoński o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL)

Data emisji: 20.04.2021

Godzina emisji: 7.47

PR24/ka

Czytaj także

"Trwa badanie możliwości działania z grupą Kukiza". Terlecki o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 08:00
- Zarówno PiS, jak i opozycja nie chcą przyśpieszonych wyborów parlamentarnych w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń