X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przed nami wiele wspólnych działań dla dobra Polski". Joanna Borowiak o Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 09:35
- Gdybyśmy wszyscy myśleli jednakowo w Zjednoczonej Prawicy, to bylibyśmy w Prawie i Sprawiedliwości. Często jest tak, że mamy różne opinie - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak (Prawo i Sprawiedliwość). Gościem audycji był także Wojciech Konieczny (Lewica).

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" nie wykluczył, że może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji parlamentu. Prezes PiS zaznaczył, że nie prognozuje jednak wcześniejszych wyborów.

twitter sejm free 1200.jpg
Dr Maciej Onasz: przedterminowe wybory nie leżą w interesie żadnej ze stron

Zbigniew Ziobro został zapytany, czy weźmie odpowiedzialność za rozbicie koalicji Zjednoczonej Prawicy, jeśli projekt ustawy o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE, która pozwoli na uruchomienie Funduszu Odbudowy, upadnie w parlamencie. Minister odparł, że będzie brał odpowiedzialność za "wiarygodność, konsekwencję i dotrzymywanie słowa".

Senator Wojciech Konieczny komentował spory wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i ich możliwe konsekwencje. - W tej chwili mówienie o wyborach jest trochę nie na czasie. Nie sądzę, żeby tarcia polityczne, które w tej chwili się odbywają, miały doprowadzić do wyborów wcześniej niż na jesieni, nawet z przyczyn epidemicznych. Sejm powinien dotrwać do tego czasu, być może dojdzie do innych przesileń, wiemy, że spory w Prawicy są zaawansowane. Pan prezes Kaczyński nazwał opozycję "rakiem", który, jak można się domyślać, zżera zdrowy organizm, natomiast opozycja na zewnątrz koalicji rządzącej jest normalną rzeczą w demokracji - zaznaczył senator.

Poseł Joanna Borowiak odniosła się do ostatnich sondaży poparcia dla ugrupowań politycznych. - Sondaże są ważne, pokazują oceny i nastroje społeczne, ale nie wygrywa się nimi wyborów. Przed nami jeszcze wiele wspólnych działań, jak powiedział prezes Kaczyński, jesteśmy zdeterminowani, aby dokończyć kadencję, ale i sięgnąć po następną. Stać nas na to właśnie dlatego, że dotrzymujemy słowa i zobowiązań przed społeczeństwem także w czasie pandemii. Wszystkie programy, które założyliśmy, są realizowane pomimo pandemii. Z tym nie może poradzić sobie opozycja zwłaszcza totalna, która sama się tak nazwała. Przed nami wiele wspólnych działań dla dobra Polski - zaznaczyła poseł Prawa i Sprawiedliwości.  

Czytaj także:

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, to zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość, jednak partia Jarosława Kaczyńskiego nie zdobyłaby większości - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Pomniejsi członkowie Zjednoczonej Prawicy - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro i Porozumienie Jarosława Gowina - nie mieliby szans wejść do parlamentu, gdyby nie startowali z list PiS-u.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Dorota Kania

Goście Joanna Borowiak, Wojciech Konieczny

Data emisji: 13.04.2021

Godzina emisji: 8.10

PR24/ka

Czytaj także

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Buda: koalicjanci mają jeszcze czas, żeby przemyśleć swoją postawę

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2021 14:48
- Mam wrażenie, że jest jeszcze czas, żeby nasi koalicjanci przemyśleli swoją postawę. Obecny stan rzeczy nie wróży niczego dobrego - powiedział w Polskim Radiu 24 o aktualnej sytuacji w koalicji rządzącej Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ustawa za ustawę". Paweł Kukiz o współpracy z PiS

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 08:20
- Poznajemy się z prezesem PiS. Do wielu projektów partii rządzącej jestem nastawiony życzliwie. Wolałbym relację na zasadzie wymiany ustawy za ustawę, gdzie nasze propozycje byłyby głosowane, a w zamian poparlibyśmy ustawy drugiej strony - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trwa badanie możliwości działania z grupą Kukiza". Terlecki o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 08:00
- Zarówno PiS, jak i opozycja nie chcą przyśpieszonych wyborów parlamentarnych w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.
rozwiń zwiń