X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rozbieżność celów i wygórowane aspiracje". Prof. Kik o perspektywach i różnicach w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 09:35
- Jedność i spójność Zjednoczonej Prawicy jest zagrożona. Mamy jednego głównego lidera i dwóch pobocznych. Pomiędzy tymi trzema postaciami istnieje całkowita rozbieżność interesów, taktyki i strategii - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" nie wykluczył, że może dojść do wydarzeń, które doprowadzą do skrócenia kadencji parlamentu. Prezes PiS zaznaczył, że nie prognozuje jednak wcześniejszych wyborów.

twitter sejm free 1200.jpg
Dr Maciej Onasz: przedterminowe wybory nie leżą w interesie żadnej ze stron

Do tematu przyspieszonych wyborów odniósł się dziś w Sejmie w rozmowie z dziennikarzami także szef klubu parlamentarnego PiS. Ryszard Terlecki stwierdził, że ma nadzieję na to, iż Zjednoczona Prawicy wystartuje w obecnym kształcie w wyborach parlamentarnych przewidzianych w konstytucyjnym terminie.

Jak podkreślał prof. Kazimierz Kik, w obrębie koalicji można mówić o rozbieżnych celach i aspiracjach liderów tworzących ją ugrupowań. - Rozbieżność interesów polega na tym, że Jarosław Kaczyński praktycznie sam decyduje o podstawowych kierunkach polityki Zjednoczonej Prawicy. To jest naturalne, pozostałe partie nie są znaczące w sensie wyborczym. Na ich czele stoją jednak liderzy, którzy mają aspiracje wyrastające ponad ich możliwości - zaznaczył.

- Zjednoczona Prawica nie jest monolitem programowym i ideowym. Jarosław Gowin to lider praktycznie bezideowy, jednak o nastawieniu konserwatywno-liberalnym, co nie pasuje ani do PiS, ani do PO - mówił gość audycji, który dodał, że na polskiej scenie politycznej dominuje przypadkowość liderów, drogi kariery politycznej są pokrętne, na ogół premiowane są niekonsekwencje w polityce, przechodzenie z obozu do obozu, a polska klasa polityczna staje się bezideowa.

Posłuchaj
09:09 PR24_mp3 2021_04_08-07-49-56.mp3 Prof. Kazimierz Kik o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość:  prof. Kazimierz Kik

Data emisji: 8.04.2021

Godzina emisji: 7.49

PR24/ka

Czytaj także

Przyspieszone wybory parlamentarne? Prof. Domański: to ultimatum dla koalicjantów

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 14:15
- W tej chwili ogół społeczeństwa nie chce wyborów. Może być tak, że odsetek głosujących w ewentualnych wyborach może być nikły - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Gontarz: dopóki Zjednoczona Prawica działa sprawnie dla Polski, jej istnienie ma sens

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 17:12
- Tak długo, jak Zjednoczona Prawica będzie działała spójnie i sprawnie dla Polski, tak długo ma ona ogromny sens istnienia. Przetrwanie Zjednoczonej Prawicy jest bardzo ważne - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz. 
rozwiń zwiń