X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Szydło: nie ma zawodu nauczyciela. To jest służba

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 13:10
- Praca nauczyciela jest wielkim poświęceniem - oświadczyła premier Beata Szydło podczas uroczystości wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów i odznaczeń dla nauczycieli w Kancelarii Premiera.
Audio
  • Premier: sukces polskiej szkoły zależy od wspólnej pracy nauczycieli, uczniów i rodziców
  • Premier: bycie nauczycielem to nie zawód, ale służba
Premier Beata Szydło podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej
Premier Beata Szydło podczas obchodów Dnia Edukacji NarodowejFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej najlepsi uczniowie z całego kraju odbierają stypendia Prezesa Rady Ministrów, zaś nauczycielom zasłużonym dla polskiej edukacji wręczane są odznaczenia państwowe, medale, nagrody ministra edukacji narodowej. 20 nauczycieli otrzymało tytuł Honorowego Profesora Oświaty.

- W edukacji los nauczyciela i ucznia się splata i wasze sukcesy są także sukcesami waszych wychowawców i nauczycieli. Tych, którzy postanowili poświęcić życie zawodowe, aby wychować i wykształcić ludzi, którzy będą potrafili kreatywnie, wspaniale zmieniać naszą rzeczywistość. Nie ma zawodu nauczyciela - jest służba, pedagoga, nauczyciela, wychowawcy. To jest wielkie poświęcenie - mówiła premier, zwracając się do nauczycieli i uczniów.

Beata Szydło podkreśliła, że tylko dobra współpraca uczniów, nauczycieli i rodziców da takie spodziewane efekty. - Tymi efektami jest to, że młodzi Polacy, którzy będą zdobywali coraz lepsze wykształcenie, będą konkurowali ze swoimi kolegami na całym świecie, bez kompleksów i jakichkolwiek zahamowań. Już dzisiaj tacy są. Polska młodzież jest wspaniała, potrafi konkurować w różnych dziedzinach i jest doskonale przygotowana. Ale chcemy, żeby była jeszcze lepsza, żeby swoje talenty wykorzystywała tutaj w Polsce - przyznała premier.

Beata Szydło przyznała, że wprowadzona przez rząd reforma edukacji jest jedną z najtrudniejszych reform przygotowanych przez jej rząd. - To, jaka jest polska szkoła, zależy od wspólnej pracy nauczycieli, uczniów i rodziców. Wiedzieliśmy, że jedną z najważniejszych reform, jaką musimy przeprowadzić, jest reforma edukacji - podkreśliła.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Wprowadzono go w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak