X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Walka z terroryzmem. Twitter zamknął tysiące kont wspierających dżihadystów

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 12:24
Portal społecznościowy Twitter poinformował właśnie, że od połowy 2015 roku zawiesił 125 tysięcy kont, ponieważ ich właściciele w ten sposób wspierali terroryzm.
Audio
  • Twitter walczy z terroryzmem. Relacja Jana Pachlowskiego z Miami (IAR)
Kadr z filmu propagandowego Państwa Islamskiego pokazujący szkolenie młodych bojowników.
Kadr z filmu propagandowego Państwa Islamskiego pokazujący szkolenie młodych bojowników.Foto: PAP/EPA

Zamknięte konta związane były przede wszystkim z Państwem Islamskim, uznawanym za najgroźniejszą obecnie terrorystyczną organizację.

Władze wywodzącego się ze Stanów Zjednoczonych ''Twittera'' w specjalnym oświadczeniu podkreśliły, że potępiają użycie ich portalu do promowania terroryzmu. Właściciele portalu dodają, że tego typu działania stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa świata i w tym serwisie nie będzie na to przyzwolenia.

Serwis specjalny
terroryzm dżihadyści państwo islamskie 1200 free
Państwo Islamskie

ISIS wykorzystuje media społecznościowe jako narzędzie propagandy i rekrutacji. "Twitter'' zaznaczył, że w tej sprawie ściśle współpracuje z organami ścigania w tym z FBI.

Według badań zwolennicy Państwa Islamskiego w dalszym ciągu mogą mieć zarejestrowanych tam około 46 tysięcy kont. Wszystko jest dokładnie sprawdzane. Chodzi przede wszystkim o wyłapywanie ekstremistycznych treści.

IAR, to

Czytaj także

Szef wywiadu elektronicznego: Facebook i Twitter służą terrorystom

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 12:20
Nowy szef brytyjskiego ośrodka wywiadu elektronicznego zarzucił wielkim amerykańskim korporacjom internetowym, takim jak Facebook czy Twitter, że przymykają oczy na swoją współodpowiedzialność za terroryzm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europol będzie walczyć w sieci z dżihadystami z Państwa Islamskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 18:13
Funkcjonariusze specjalnego zespołu unijnej agencji policyjnej będą m.in. śledzić i blokować konta dżihadystów na portalach społecznościowych. Europol zakłada, że zidentyfikuje i usunie podejrzany profil w dwie godziny od jego założenia.
rozwiń zwiń