X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Petycja w sprawie odebrania Janowi Tomaszowi Grossowi Orderu Zasługi RP

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 13:12
Kancelaria Prezydenta zajmie się petycją odebrania Janowi Tomaszowi Grossowi Orderu Zasługi RP - pisze "Nasz Dziennik". Publicysta został w 1996 roku odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.
Jan Tomasz Gross
Jan Tomasz GrossFoto: Jusqu'au dernier/youtube

- Sprawa będzie rozpatrywana - poinformowało gazetę Biuro Odznaczeń Kancelarii Prezydenta. Potwierdziło ono też, że wpłynęła już pewna liczba petycji w tej sprawie.

Czytaj dalej
Gdynia II wojna światowa free 1200_660.jpg
Jan T. Gross: Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców. Protest MSZ

- Petycja ma na celu mobilizację społeczną. Ludzie muszą wreszcie zobaczyć te systematyczne kłamstwa i oszczerstwa wobec Polski – podkreśla Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia – Polska Liga przeciw Zniesławieniom, która zainicjowała akcję. Jak dodaje Maciej Świrski, Gross to oszczerca wyjątkowo szkodliwy, który pod pozorem uprawniania pracy naukowej prowadzi kampanię zniesławień i zniewag przeciwko Polsce.

Zobacz serwis specjalny II wojna światowa >>>

Jan Tomasz Gross pisał niedawno, że Europa wschodnia nie wykazuje solidarności wobec kryzysu imigracyjnego, kraje te okazały się "nietolerancyjne, nieliberalne, ksenofobiczne, niezdolne do przypomnienia sobie ducha solidarności, który doprowadził je do wolności ćwierć wieku temu". Przyczynę oporu władz Polski przed przyjmowaniem dużej liczby uchodźców Gross dostrzega w "postawach z czasów II wojny światowej i tuż po wojnie". "Polacy, słusznie dumni ze swojego antynazistowskiego ruchu oporu, w trakcie wojny zabili w gruncie rzeczy więcej Żydów niż Niemców" - napisał Gross.

M.in. ten tekst miałby być – wedle wnioskodawcy – przyczynkiem do odebrania Janowi T. Grossowi odznaczenia.

Stołeczna prokuratura prowadzi śledztwo ws. słów publicysty. Podstawą śledztwa jest art. 133 Kodeksu karnego, który stanowi: "Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Petycję ws. pozbawienia Jana T. Grossa orderu sygnowało już ponad 15 tys. osób.

Jan Tomasz Gross ma 68 lat, jest profesorem wydziału historii uniwersytetu Princeton. Urodził się w Warszawie, do USA wyjechał z rodzicami w 1969 roku. Rok wcześniej został aresztowany na kilka miesięcy za udział w protestach studenckich. 

IAR,PAP,kh

Czytaj także

Oświadczenie polskiego ambasadora w USA w sprawie słów Grossa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 23:59
Ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych Ryszard Schnepf krytykuje Jana Tomasza Grossa za jego artykuł dla niemieckiego "Die Welt". Według ambasadora, Gross nie tylko wygłasza poglądy krzywdzące Polaków, ale rażąco mija się z prawdą historyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawiadomienie do prokuratury po tekście Grossa. "Akcja oczerniania Polski i Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 19:10
Kolejne zawiadomienie do Prokuratora Generalnego w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez Jana Tomasza Grossa. Złożył je wrocławski polityk Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Grzelczyk. Chodzi o artykuł w niemieckim "Die Welt", w którym Gross stwierdził, że w czasie II wojny światowej Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców.
rozwiń zwiń