X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Cyberatak na Ukrainę. Szef dyplomacji UE zapowiedział, że Unia pomoże stawić mu czoła

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 12:26
- Zmobilizujemy wszystkie nasze zasoby, by pomóc Ukrainie w stawieniu czoła temu atakowi cybernetycznemu. Niestety wiedzieliśmy, że może do tego dojść - mówił szef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell podczas rozmowy z dziennikarzami w mieście Brest we Francji, gdzie w piątek odbywa się spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów UE.
Josep Borrell zapewnił, że UE pomoże Ukrainie w stawieniu czoła atakowi cybernetycznemu na jej zasoby rządowe
Josep Borrell zapewnił, że UE pomoże "Ukrainie w stawieniu czoła atakowi cybernetycznemu na jej zasoby rządowe"Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Ukraińskie władze poinformowały w piątek rano o zmasowanym ataku cybernetycznym przeprowadzonym na rządowe zasoby tego kraju. Zablokowane są m.in. strony ukraińskiej Rady Ministrów, resortu spraw zagranicznych, edukacji, energetyki, rolnictwa, sportu, ochrony środowiska. Nie działa także witryna państwowej służby do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Jak zaznaczył przedstawiciel Unii Europejskiej "trudno powiedzieć kto za tym stoi". - Nie mogę nikogo obwiniać, bo nie mam dowodu, ale możemy sobie wyobrazić - powiedział Josep Borrell.

Prowokacyjny charakter komunikatów 

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przekazała, że na głównej stronie zaatakowanych serwisów pojawiały się komunikaty "o prowokacyjnym charakterze". - Przy tym zawartość stron nie została zmieniona, a według naszych informacji nie doszło do wycieku danych osobowych - dodano.

Według informacji Interfax-Ukraina "po wejściu na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawiał się komunikat w trzech wersjach językowych: po ukraińsku, rosyjsku i po polsku". 

Przywrócono działanie części zablokowanych zasobów 

SBU zaznaczyła, że zawieszono działanie części zasobów państwowych, by zapobiec rozprzestrzenianiu się ataku i zlokalizować problem techniczny. Podkreślono, że znaczna część zasobów już jest dostępna, reszta zacznie działać "w najbliższym czasie".

Minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow zapewnił, że dane Ukraińców są bezpieczne.

Zobacz także: Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w "Sygnałach dnia"

Czytaj również:

IAR/nt

Czytaj także

Kraje bałtyckie chcą wzmocnić zdolność obronną. Przyspieszają zakup systemu rakietowego

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 13:52
Kraje bałtyckie chcą przyśpieszyć nabycie wspólnego systemu rakietowego MLRS. Decyzja podjęta została wczoraj przez litewską Radę Obrony Państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OBWE: Polska objęła przewodnictwo. Ukraina jest "gotowa do ścisłej współpracy"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 17:13
Ukraina jest gotowa do ścisłej współpracy z polskim przewodnictwem OBWE. Taki komunikat wydało ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych po dzisiejszym spotkaniu Stałej Rady Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Omawiano na nim sytuację wokół Ukrainy i eskalację napięcia przez Rosję.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Scenariusz militarny leży na kremlowskim stole". Eberhardt o polityce Rosji wobec Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 20:09
- Obecnie mamy do czynienia z daleko posuniętą asertywnością dyplomatyczną Rosji, którą wspomaga zwiększanie obecności wojskowej wzdłuż ukraińskiej granicy. W pewnym momencie gra eskalacyjna może jednak wymknąć się spod kontroli. Jest ryzyko, że rezygnacja z eskalacji może okazać się zbyt kosztowana politycznie - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich dr Adam Eberhardt.    
rozwiń zwiń