X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmasowany atak hakerski na Ukrainie. Nie działają rządowe strony

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 08:56
Na Ukrainie dokonano zmasowanego ataku hakerskiego na strony rządowe. Nie działa duża część oficjalnych witryn internetowych.
Na Ukrainie dokonano zmasowanego ataku hakerskiego na strony rządow
Na Ukrainie dokonano zmasowanego ataku hakerskiego na strony rządowFoto: Twitter/diia.gov.ua/screen

Zablokowane są m.in. strony ukraińskiej Rady Ministrów, resortu spraw zagranicznych, edukacji, energetyki, rolnictwa, sportu, ochrony środowiska. Nie działa także witryna państwowej służby do spraw sytuacji nadzwyczajnych.

Prowokacja Rosji

Hakerzy zablokowali też aplikację "Dija", dzięki której ukraińscy obywatele mogą załatwić wiele spraw urzędowych on-line. Według doniesień medialnych na niektórych niedziałających stronach zobaczyć można było komunikaty hakerów, które miały sugerować, jakoby ataków dokonali Polacy.

Posłuchaj
00:44 11500546_1.mp3 Ukraina: zmasowany atak hakerski na strony rządowe (IAR)

Pojawiły się tam teksty po polsku z błędami gramatycznymi sugerujące, że atak to rzekoma odpowiedź na działania ukraińskich nacjonalistów. Według wielu komentatorów może to być prowokacja.

pkur

Czytaj także

"Przed polską dyplomacją stoi trudne zadanie". Kulesa o naszej prezydencji w OBWE

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 18:50
Bezpieczeństwo w Europie Wschodniej to jedno z głównych wyzwań dla OBWE podczas polskiej prezydencji. - Dialog z Rosją jest bardzo trudny […]. Nie można dawać Rosji argumentu, że nie chcieliśmy jej wysłuchać ani że nie chcieliśmy z nią rozmawiać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Kulesa z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Fotyga: żądania i działania Rosji trudno określić inaczej niż szantaż

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2022 07:54
- Po rozmowach w Genewie, Brukseli i Wiedniu najbliższe tygodnie dadzą odpowiedź, czy Kreml wybierze drogę dyplomacji, czy też zdecyduje się na eskalację agresji - oceniła europoseł PiS Anna Fotyga. Jak podkreśliła, Zachód zachował jedność.
rozwiń zwiń