X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Działaczka pro-life: problemem jest brak wiedzy. Co czwarty młody w USA uważa, że życie zaczyna się w chwili narodzin

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 11:40
- Pytanie o to, kiedy zaczyna się ludzkie życie, nie jest dziś kwestią światopoglądu, lecz nauki. Badacze nie mają wątpliwości, że zaczyna się ono od poczęcia - mówi działaczka pro-life, Brooke Stanton.
Badania prenatalne, w tym USG, są najlepszą metodą ukazania rozwoju dziecka jeszcze przed narodzinami.
Badania prenatalne, w tym USG, są najlepszą metodą ukazania rozwoju dziecka jeszcze przed narodzinami.Foto: Shutterstock

Brooke Stanton, która kieruje organizacją popularyzującą wiedzę na temat ciąży dodaje, że najważniejszą kwestią w sprawie ograniczenia aborcji jest edukacja.

"Ogromne braki w wiedzy"

Młodzi Amerykanie mają ogromne braki w wiedzy na temat początku życia - zwraca uwagę w artykule opublikowanym w amerykańskim Newsweeku. Przywołuje badania, z których wynika, że 23 proc. osób w wieku 18-22 lat uważa, że życie ludzkie rozpoczyna się w momencie narodzin. Z kolei zaledwie 9 procent młodych demokratów rozumie, że organizm ludzki zaczyna istnieć w momencie zapłodnienia.

- Winny tak fatalnego stanu wiedzy młodych obywateli Stanów Zjednoczonych jest przemysł aborcyjny, który przez prawie pół wieku zaciemniał i przeinaczał naukowe fakty – uważa Brooke Stanton. Działaczka jest szefową Contend Projects, organizacji edukacyjnej zajmującej się rozpowszechnianiem naukowej wiedzy na temat tego, kiedy zaczyna się ludzkie życie.

Zmiana jest w toku

Jak zaznacza Stanton "ideologii" uległa także amerykańska edukacja, która nie przekazuje faktów na temat rozwoju człowieka. Dodaje jednak, że zmiana jest w toku.

Stanton oceniła, że ruch pro-life zrozumiał, że należy skupić się na nauce, na co wpłynęły sondaże, które udowodniły, że poznanie obiektywnych faktów na temat rozwoju człowieka sprawia, że Amerykanie decydują się nie wspierać dłużej aborcji. Edukacja ma także przełożenie na decyzje prawne - od 2019 r. osiem stanów uchwaliło prawo, które zakazuje aborcji, gdy u dziecka można wykryć bicie serca.

Czytaj także:

pg,VaticanNews

Czytaj także

"Dla kobiet i dla życia". Ponad 300 tysięcy uczestników marszu pro-life w Meksyku

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 12:58
W stolicy Meksyku tłum ponad 300000 osób przeszedł w obronie życia po decyzji Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości, która otwiera drogę do legalizacji aborcji. W łączności z wydarzeniem odbyły się marsze w całym kraju, w sumie wartości pro-life manifestowało ponad milion osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt ustawy o wolności sumienia m.in. ws. aborcji w USA. "Wzywamy Kongres, aby stanął w obronie godności"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 11:20
W USA trwa dyskusja nad ustawą wprowadzającą zmiany w publicznej służbie zdrowia. Celem nowelizacji jest zakaz rządowej dyskryminacji pracowników opieki zdrowotnej, którzy z poważnych powodów moralnych lub religijnych zdecydowanie sprzeciwiają się uczestniczeniu w niektórych procedurach medycznych, głównie aborcji.
rozwiń zwiń