X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bill Gates wraz z żoną przekażą miliardy na antykoncepcję i aborcję. Nazywają to promowaniem "planowania rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 07:02
1,4 miliarda dolarów - tyle pieniędzy, do 2026 roku, planuje wydać fundacja Billa i Melindy Gatesów na zwiększenie dostępu do antykoncepcji. Organizacja amerykańskiego filantropa od lat wspiera instytucje, które są za przerywaniem ciąży. Na "zastrzyk" gotówki mogą liczyć m.in. Planned Parenthood czy The Population Council.
Bill Gates
Bill GatesFoto: Frederic Legrand - COMEO/Shutterstock

O tym, że fundacja Gatesów wyda kolejne 1,4 miliarda dolarów, poinformowano w ubiegłym tygodniu. Jak przekazano, pieniądze mają zostać wydane na promowanie "planowania rodziny" na całym świecie.

1200_aborcja_shutterstock.png
"Oni nie chcą zauważać, że posługują się totalitaryzmem". Wyrwich o rezolucji PE ws. aborcji

"Wiemy, że kiedy kobiety kontrolują swoje ciała i swoją przyszłość, otwierają cykl wzmocnienia, który rozbrzmiewa dla przyszłych pokoleń" – napisała Melinda Gates w poście na stronie internetowej fundacji.

"Potwierdzamy również nasze 20-letnie zaangażowanie w planowanie rodziny, wspierając naszych partnerów w opracowywaniu nowych i ulepszonych technologii antykoncepcyjnych oraz zaspokajaniu potrzeb kobiet i dziewcząt w zakresie opieki wysokiej jakości" – dodała.

Fundacja Gatesów wspiera organizacje proaborcyjne

W komunikacie nie wspomniano konkretnie o aborcji, jego podstawowym przesłaniem jest działanie przeciwko dzieciom. Fundacja Gatesów przekazuje miliony dolarów grupom i instytucjom promującym i zapewniających aborcję.

Czytaj także:

Według danych ze strony fundacji Gatesów,  w latach 2009-2018, amerykański filantrop i jego żona przekazali  co najmniej 81 milionów dolarów organizacji Planned Parenthood.  Z kolei w 2012 roku przekazała 46,1 miliona dolarów brytyjskiej sieci aborcyjnej Marie Stopes International. Obie te instytucje co roku przeprowadzają aborcję milionów dzieci na całym świecie.

Czym zajmuje się DKT International?

Dochodzenie przeprowadzone przez Live Action News wykazało, że fundacja Gatesów przekazała również prawie 68 milionów dolarów firmie DKT International, która wysyła leki i urządzenia aborcyjne na cały świat.

shutterstock  komisja europejska free ue free ke free 1200.jpg
Widmo śmierci krąży nad Europą. Felieton Miłosza Manasterskiego

DKT International to organizacja pozarządowa non-profit, która sama o sobie pisze, że jest "jednym z największych na świecie dostawców planowania rodziny".

Według jej rocznych raportów wynika, że DKT International w 2018 roku wysłała 3,5 miliona "zestawów" do aborcji na całym świecie. Rok później takich "zestawów" było 4,2 miliona.

Zabici nienarodzeni w ubiegłym roku

Szacuje się, że w 2020 roku na świecie zabito 46,2 miliona nienarodzonych dzieci, w tym prawie milion w Stanach Zjednoczonych.

opoka.news/bf