X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Niemczech. Premier spotka się z Angelą Merkel i Olafem Scholzem

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 05:08
Premier Mateusz Morawiecki spotka się dziś z obecną kanclerz Niemiec Angelą Merkel i jej następcą Olafem Scholzem. Szef polskiego rządu kontynuuje serię spotkań z przedstawicielami państw unijnych i członków NATO w sprawie sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.
Premier Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek z Olafem Scholzem
Premier Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek z Olafem ScholzemFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Premier Mateusz Morawiecki przyleci do Berlina wczesnym popołudniem. Szef polskiego rządu będzie rozmawiał o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz o odpowiedzi państw Unii Europejskiej i NATO na hybrydowe działania Aleksandra Łukaszenki. Poruszony zostanie także temat wzrostu cen energii i gazu w Europie. W piątek szef rządu będzie natomiast rozmawiał z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem.

Trwają rozmowy z unijnymi przywódcami

W środę szef rządu odwiedził Paryż, gdzie rozmawiał z Emmanuelem Macronem. Relacjonował, że podczas rozmowy z prezydentem Francji mówił o obawach, wiążących się "z kilkoma jednocześnie występującymi zjawiskami", które - jak dodał - bardzo obszernie ze sobą omówili.

- I, co ważne, właściwie parę razy pan prezydent (red. Francji) podkreślił, że mamy bardzo podobne patrzenie na te ryzyka, zjawiska, które wokół nas mają miejsce - powiedział Mateusz Morawiecki.

W środę odbędzie się w Lublanie także spotkanie polskiego szefa rządu z premierem Republiki Słowenii Janezem Janšą. 

Natomiast w ubiegły weekend premier Mateusz Morawiecki odbył wizytę w państwach bałtyckich, a we wtorek w Budapeszcie spotkał się z przywódcami państw Grupy Wyszehradzkiej. Odwiedził również Chorwację.

Kryzys migracyjny

Od wiosny gwałtownie nasiliła się liczba prób nielegalnego przekroczenia granic Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów.

Posłuchaj
00:51 11418455_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel i Olafem Scholzem. Relacja Dawida Gregorcewicza (IAR)

Jak podkreśla Unia Europejska, jest to efekt zaplanowanych działań Aleksandra Łukaszenki, które są odpowiedzią na sankcje nałożone na Białoruś.

Czytaj także: 

ng

Czytaj także

"Chcę Europy silnej i wielkiej, zdolnej stawić tamę autorytarnym reżimom". Premier po debacie w PE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 21:09
Premier Mateusz Morawiecki podsumował swoje wystąpienie w Parlamencie Europejskim. Jak podkreślił, opowiedział się za Europą "szanującą kulturę i tradycje, z których wyrosła".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Łotwy: Europa bardziej się do siebie zbliżyła i skonsolidowała dzięki kryzysowi na granicy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 18:15
Premier Mateusz Morawiecki zakończył w Rydze spotkaniem z szefem łotewskiego rządu Krisjanisem Karinsem. Było to ostatnie zaplanowane na dziś spotkanie związku z sytuacja na granicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: ryzyko agresji militarnej ze strony Rosji jest realne

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 22:43
Według Mateusza Morawieckiego "ryzyko agresji militarnej ze strony Rosji jest realne". Za wzrostem niebezpieczeństwa ze strony Kremla - jak wskazywał premier - przemawiają m.in. zgrupowanie przy granicy z Ukrainą potężnych sił militarnych czy używanie gazu jako elementu szantażu.
rozwiń zwiń