X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe informacje o stanie zdrowia prezydenta Czech. Kiedy powstanie nowy rząd?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 20:00
Prezydent Czech Milosz Zeman zwołał inauguracyjne posiedzenie nowej Izby Poselskiej na 8 listopada. Czeski prezydent nadal przebywa w szpitalu, do którego trafił w niedzielę. Jako przyczynę hospitalizacji głowy państwa podano powikłania związane z nieujawnioną dotąd przewlekłą chorobą.
Milosz Zeman podczas upamiętnienia czeskich ofiar COVID-19
Milosz Zeman podczas upamiętnienia czeskich ofiar COVID-19Foto: ZumaPress/ FORUM

W jakim stanie jest Milosz Zeman i jakie są rokowania lekarzy - to wciąż pozostaje niejasne. Jego małżonka Ivana Zemanova przekazała, że prezydent potrzebuje obecnie spokoju.

Miloš Zeman 1200.jpg
Prezydent Czech w szpitalu. "Stan zdrowia Milosza Zemana jest stabilny"

Posłuchaj
00:59 zeman - spec - stobba .mp3 Prezydent Czech Milosz Zeman zwołał inauguracyjne posiedzenie nowej Izby Poselskiej na 8 listopada. O sytuacji politycznej w Czechach - Wojciech Stobba (IAR)

- Mogę potwierdzić, że przechodzi leczenie, które wymaga czasu. Spekulacje odnośnie diagnoz i prognoz uznaję za co najmniej nieetyczne. Chcę was poprosić o cierpliwość i czas potrzebny, aby miał możliwość nabrania sił - powiedziała Ivana Zemanova.

Trwają negocjacje koalicyjne

Przewodniczący Izby Poselskiej Radek Vondraczek, który widział się z prezydentem, powiedział, że Milosz Zeman jest zdolny do wykonywania swoich obowiązków. Przedstawił też podpis głowy państwa pod decyzją o zwołaniu inauguracyjnego posiedzenia nowego parlamentu 8 listopada. 

Czytaj także: 

Tymczasem politycy zwycięskiej w wyborach koalicji SPOLU oraz sojuszu Partii Piratów i Burmistrzów prowadzą rozmowy zmierzające do powołania wspólnego rządu. Umowa koalicyjna ma zostać zawarta najpóźniej 8 listopada.

W nowej Izbie Poselskiej ugrupowania będą miały łącznie 108 z 200 mandatów.


mbl

Czytaj także

Nowy rząd w Czechach. Prof. Szymanowski: miejmy nadzieję, że Fiala zmieni politykę zagraniczną kraju

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 18:26
- Fiala ma szansę stworzyć rząd, który zaprowadzi pewne reformy i zmiany w samym kraju, miejmy nadzieję, że również w polityce zagranicznej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Szymanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zdecydowany skręt w prawo". Prof. Szymanowski o wynikach wyborów w Czechach

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 18:58
Opozycyjna koalicja SPOLU zwyciężyła w wyborach parlamentarnych w Czechach. Kto teraz będzie odpowiedzialny za tworzenie nowego rządu? - Myślę, że tutaj nic nadzwyczajnego nie zdarzy i na pewno będzie to prof. Petr Fiala, przywódca ODS i koalicji SPOLU - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja po wyborach w Czechach. Ekspert: Turów to symbol wojny gospodarczej z Polską

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:24
- Temat Turowa jest w Czechach bardzo regionalny. Interesuje on w zasadzie tylko mieszkańców sąsiadujących z Polską. Politycy natomiast od czasu do czasu traktowali Turów jako wierzchołek góry lodowej gospodarczej wojny z Polską - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Rudyszyn z Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń