X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Czech w szpitalu. "Stan zdrowia Milosza Zemana jest stabilny"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 13:46
Stan zdrowia Milosza Zemana jest stabilny. Poinformowała o tym rzecznik szpitala wojskowego w Pradze, do którego prezydent Czech trafił w niedzielę po południu. Dotąd nie poinformowano o postawionej mu diagnozie.
Prezydent Czech Milosz Zeman
Prezydent Czech Milosz ZemanFoto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Andrej Babisz free shutterstock 1200.jpg
"Zobaczymy, co postanowi prezydent". Andrej Babisz nie wyklucza, że otrzyma szansę utworzenia rządu

Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego, a zarazem lekarz prezydenta Miroslav Zavoral przekazał jedynie, że powodem hospitalizacji są powikłania związane z przewlekłą chorobą, na którą cierpi Milosz Zeman.

Rzecznik szpitala Jitka Zinke, nie informując o szczegółach powiedziała, że stan prezydenta jest stabilny. Wcześniej podawano, że Milosz Zeman leczy się w związku z cukrzycą. We wrześniu był hospitalizowany 8 dni.

Po zakończonych w sobotę wyborach, zadaniem przebywającego obecnie w szpitalu prezydenta jest zwołanie pierwszego posiedzenia nowej Izby Poselskiej. Jeśli tego nie zrobi, trzydziestego dnia po wyborach posłowie zbiorą się sami.


Posłuchaj
00:59 11339920_1.mp3 Stan zdrowia prezydenta Czech Milosza Zemana jest stabilny (IAR)

Mianowanie premiera

Kolejnym krokiem ze strony Milosza Zemana powinno być mianowanie premiera. Petr Fiala, lider zwycięskiej koalicji SPOLU, która może stworzyć nowy rząd zapowiedział, że w związku z hospitalizacją Milosza Zemana poczeka z wnioskiem o spotkanie z prezydentem.

Czeska konstytucja przewiduje też możliwość uznania prezydenta przez Senat i Izbę Poselską za niezdolnego do sprawowania urzędu.

pkur

Czytaj także

Wybory w Czechach. Opozycja szykuje się do przejęcia władzy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 21:00
Centroprawicowa koalicja SPOLU wygrała wybory do Izby Poselskiej czeskiego parlamentu. Drugie miejsce zajęła w nich partia ANO premiera Andreja Babisza. Do Izby Poselskiej nie dostali się tworzący obecnie mniejszościowy rząd socjaldemokraci, a także komuniści. Frekwencja wyniosła ponad 65 procent.
rozwiń zwiń