X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zobaczymy, co postanowi prezydent". Andrej Babisz nie wyklucza, że otrzyma szansę utworzenia rządu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 03:27
Premier Czech Andrej Babisz nie wykluczył, że to jemu prezydent Milosz Zeman powierzy misję utworzenia nowego rządu. Jak przekazał dziennikarzom, seria rozmów głowy państwa z liderami partii, które dostały się do parlamentu, zacznie się w środę.
Andrej Babisz
Andrej BabiszFoto: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
budynek parlamentu czechy 1200.jpg
Michał Potocki o wyborach w Czechach: do końca nie będzie wiadomo, kto tak naprawdę stworzy gabinet

Odbywające się w piątek i sobotę wybory do Izby Poselskiej wygrała centroprawicowa koalicja SPOLU, która ma szansę na utworzenie rządu wraz z drugim z opozycyjnych bloków - koalicją Partii Piratów i Burmistrzów. ANO, ugrupowanie obecnego premiera, zajęło w głosowaniu drugie miejsce.

Posłuchaj
00:54 11338115_1.mp3 Czechy: Andrej Babisz nie wyklucza, że otrzyma szansę utworzenia rządu. Relacja Wojciecha Stobby (IAR)

 

Premier Andrej Babisz powiedział, że jest zadowolony z wyniku swojej partii, która ma mieć 72 z 200 mandatów w parlamencie. Przyznał jednak, że nie spodziewał się przegranej. - Zobaczymy, co postanowi prezydent. Rozmowy zaczną się dopiero w środę. Dowiemy się, czy prezydent powierzy mi misję utworzenia rządu - zaznaczył Andrej Babisz.

Przed wyborami prezydent Milosz Zeman zapowiadał, że mandat do utworzenia nowego rządu otrzyma lider partii, a nie koalicji, która będzie miała w Izbie Poselskiej najwięcej posłów. W obecnej sytuacji byłoby to ANO. Ewentualny gabinet Babisza może jednak nie otrzymać wotum zaufania.

dn

Czytaj także

Wybory w Czechach. Opozycja szykuje się do przejęcia władzy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 21:00
Centroprawicowa koalicja SPOLU wygrała wybory do Izby Poselskiej czeskiego parlamentu. Drugie miejsce zajęła w nich partia ANO premiera Andreja Babisza. Do Izby Poselskiej nie dostali się tworzący obecnie mniejszościowy rząd socjaldemokraci, a także komuniści. Frekwencja wyniosła ponad 65 procent.
rozwiń zwiń