X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trwają prace nad wprowadzeniem sankcji wobec Białorusi. Powodem podsycanie kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 13:48
Nieoficjalne informacje brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej z ubiegłego tygodnia potwierdził dziś oficjalnie Luc Devigne z unijnego korpusu dyplomatycznego. Trwają prace nad unijnymi sankcjami wobec Białorusi za sprowadzenie migrantów na granice wspólnoty.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Botond Horvath / Shutterstock.com

 

Anna Fotyga Twitter 1200.jpg
Fotyga apeluje do KE o podjęcie rozmów z Irakiem. Chodzi o migrantów wykorzystywanych przez Białoruś

Luc Devigne występował na posiedzeniu komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego poświęconej sytuacji na zewnętrznej granicy Unii z Białorusią i wykorzystywaniu kryzysu humanitarnego w wojnie hybrydowej przeciwko krajom członkowskim.

Poinformował, że w sprawie sankcji Bruksela kontaktuje się z europejskimi stolicami.

Korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka informowała przed tygodniem, że na czarną listę mają być wpisani pracownicy służb granicznych Białorusi.

- To osoby, które uczestniczą w zorganizowanej akcji sprowadzania migrantów na Białoruś, a następnie ułatwiają im przejście na granicę z Litwą, Łotwą i Polską - powiedział brukselskiej korespondentce Polskiego Radia jeden z unijnych dyplomatów.

Czytaj również:

Przedstawiciele europejskich instytucji od kilku tygodni krytykują białoruski reżim za nieludzkie traktowanie migrantów i wykorzystywanie ich w wojnie hybrydowej przeciwko krajom członkowskim. Dziś Luc Devigne podkreślił, że Unia będzie walczyć z instrumentalnym wykorzystaniem migrantów przez białoruski reżim.

Oprócz sankcji na Mińsk będą też prowadzone rozmowy z krajami, z których Białoruś sprowadza do siebie migrantów, aby później przepychać ich przez granice z Unią w Polsce, na Litwie i Łotwie. Bruksela kontaktowała się w tej sprawie z władzami Iraku, jednak przeloty z migrantami nie ustały. Rozmowy są także planowane z Turcją.

kp

Czytaj także

Komisarz UE ds. wewnętrznych: musimy uniknąć kryzysu humanitarnego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 13:36
- Musimy uniknąć powtórki z kryzysu migracyjnego z 2015 roku - powiedziała unijna komisarz do spraw wewnętrznych przed rozpoczęciem nadzwyczajnej narady ministerialnej w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Vera Jourova: stan wyjątkowy pokazuje powagę kryzysu migracyjnego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 18:25
- Stanu wyjątkowego nie wprowadzono nawet podczas pandemii, to pokazuje powagę kryzysu migracyjnego - powiedziała Wirtualnej Polsce wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova. Podkreśliła, że należy zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy już dostali się na terytorium UE.
rozwiń zwiń