X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Witold Waszczykowski: będziemy wnioskować o debatę w PE nt. sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 12:38
Eurodeputowany Witold Waszczykowski powiedział, że będzie wnioskował o debatę o sytuacji na granicy z Białorusią na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. W rozmowie z Polskim Radiem deputowany poinformował, że wraz z europosłami Prawa i Sprawiedliwości będzie zabiegał też o uchwalenie rezolucji. 
Policja na polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny
Policja na polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz GórnyFoto: PAP/Artur Reszko
Marcin Przydacz TT free 1200.jpg
"Wpuszczenie tych ludzi jest przekroczeniem prawa". Wiceszef MSZ o obcokrajowcach przy granicy

Pojutrze natomiast, na wniosek Witolda Waszczykowskiego, odbędzie się dyskusja na posiedzeniu komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. 

- Będziemy chcieli przedstawić informację o sytuacji na granicy i mówić o polityce Łukaszenki - powiedział Polskiemu Radiu Witold Waszczykowski. - Będziemy też wnioskować o debatę plenarną w Strasburgu i rezolucję, która by potępiła Łukaszenkę i nawoływała do sankcji za to, co robi nie tylko przeciwko Polsce ale i Unii Europejskiej - dodał eurodeputowany.

Chodzi o podsycanie przez reżim w Mińsku kryzysu migracyjnego. W tej sprawie krytyki nie szczędzi od kilku tygodni Komisja Europejska, która zarzuca białoruskim władzom sprowadzanie migrantów do Mińska, a potem ułatwianie im przekraczanie granic z Polską, Litwą i Łotwą. Rządy tych trzech krajów mówią, że to element wojny hybrydowej. Wczoraj rzecznik Komisji określił takie działaniami mianem agresji.

 

nt

Czytaj także

"Element agresji Łukaszenki". Komisarz ds. wewnętrznych UE staje po stronie Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 14:24
Unijna komisarz do spraw wewnętrznych staje po stronie Warszawy i krytykuje reżim w Mińsku. Ylva Johansson jednoznacznie oceniła sytuację na granicy Polski z Białorusią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Łukaszenka wykorzystuje ludzi do osiągnięcia celu". Jerzy Mosoń o sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 10:47
- Ludzie zawsze byli wykorzystywani jako środek do osiągnięcia celu. Także teraz mamy do czynienia z wykorzystywaniem tych biednych ludzi przez dyktatora, przez Łukaszenkę - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z Fundacji Fibre. Gośćmi audycji byli również Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska") oraz Łukasz Kobeszko ("Nowa Konfederacja"). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska blokuje oświadczenie UE dotyczące migracji. Chce uwzględnienia zagrożeń hybrydowych

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 19:33
Polska zablokowała na poziomie ambasadorów projekt oświadczenia na temat migracji, które jutro mieli przyjąć unijni ministrowie spraw wewnętrznych - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń