X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Łukaszenka nadal sprowadza migrantów". Unijny urzędnik o sytuacji na granicach Wspólnoty z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 17:38
- Aleksander Łukaszenka nadal sprowadza migrantów z Iraku na granicę zewnętrzną Unii Europejskiej, z Polską i krajami bałtyckimi - powiedział wysoki rangą unijny urzędnik korespondentom w Brukseli. Dodał, że ta sprawa będzie jednym z tematów rozpoczynającego się w czwartek dwudniowego, nieformalnego spotkania unijnych ministrów spraw zagranicznych w Słowenii.
Aleksander Łukaszenka
Aleksander Łukaszenka Foto: Shutterstock.com/Drop of Light

- To jest problem dla całej Unii Europejskiej, bo jest to kwestia bezpieczeństwa naszych granic zewnętrznych. Cyniczne wykorzystywanie migrantów przez reżim Łukaszenki jest nie do zaakceptowania - powiedział unijny urzędnik zaangażowany w przygotowanie nieformalnej narady szefów dyplomacji.

shutterstock unia europejska free 1200.jpg
Nadzwyczajna narada UE ws. Afganistanu i migracji. "Wspólnota musi uniknąć powtórki z kryzysu z 2015 roku"

Powtórzył stanowisko Komisji Europejskiej, że Łukaszenka wykorzystuje migrantów jako broń hybrydową, ułatwiając im przekraczanie granicy.

Czytaj także:

bf

Czytaj także

Witold Waszczykowski: będziemy wnioskować o debatę w PE nt. sytuacji na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 12:38
Eurodeputowany Witold Waszczykowski powiedział, że będzie wnioskował o debatę o sytuacji na granicy z Białorusią na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. W rozmowie z Polskim Radiem deputowany poinformował, że wraz z europosłami Prawa i Sprawiedliwości będzie zabiegał też o uchwalenie rezolucji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisarz UE ds. wewnętrznych: musimy uniknąć kryzysu humanitarnego

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 13:36
- Musimy uniknąć powtórki z kryzysu migracyjnego z 2015 roku - powiedziała unijna komisarz do spraw wewnętrznych przed rozpoczęciem nadzwyczajnej narady ministerialnej w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja na granicy z Białorusią. Wojsko naprawiło zniszczony fragment zasieków

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 16:52
- Wojsko zreperowało zniszczony fragment zasieków na granicy z Białorusią - poinformował por. Karol Frankowski z sekcji prasowej 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Wojsko zapewnia, że budowany obecnie płot jest solidny i zdolny do powstrzymania napływu imigrantów do Polski.
rozwiń zwiń