X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Łączą nas szczególne więzi, ich symbolem są przedsiębiorcy". Prezydent o relacjach polsko-japońskich

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 11:40
Prezydent Andrzej Duda uhonorował prezesa Toyoty Takeshiego Uchiyamadę Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w polskiej ambasadzie w Tokio, do którego dziś przybył prezydent Polski. Takeshi Uchiyamada otrzymał Order za wybitne zasługi w rozwijaniu przemysłu motoryzacyjnego w Polsce oraz działalność na rzecz współpracy kulturalnej.
Prezydent będzie przebywał w kraju kwitnącej wiśni do niedzieli
Prezydent będzie przebywał w kraju "kwitnącej wiśni" do niedzieliFoto: Twitter/@prezydentpl

Prezydent Andrzej Duda mówił podczas uroczystości, że Takeshi Uchiyamada to jeden z symboli polsko-japońskiej współpracy gospodarczej. Podkreślił, że prezes Uchiyamada jest wybitnym menadżerem, dzięki któremu koncern Toyota stał się światowym liderem innowacyjnej i przyjaznej środowisku motoryzacji.

Andrzej Duda Tokio Fukudenkai F TT 1200.jpg
Prezydent w ośrodku Fukudenkai w Tokio: to miejsce, które jest symbolem polsko-japońskiej przyjaźni

Posłuchaj
00:25 11204874_3.mp3 Prezydent A.Duda odznaczył prezesa Toyoty (IAR)

 

Wskazał, że zasługą prezesa Uchiyamady jest rozwój jego firmy w Polsce. Powiedział, że w ciągu ostatnich lat Toyota zainwestowała ponad 5 i pół miliarda złotych w zakłady produkcyjne w dwóch polskich miastach: Wałbrzychu i Wielczu-Laskowicach, Te inwestycje - dodał - realizowane przez znaną na całym świcie firmę, dumę Japonii, wywołały wśród japońskich przedsiębiorców ogromne zainteresowanie Polską.

Ceniony mecenas kultury

Prezydent podkreślał także, że Takeshi Uchiyamada to ceniony mecenas kultury. Przypomniał, że dzięki jego działalności w ramach komitetu UE-Japan Fest w 2016 roku Wrocław otrzymał wsparcie finansowe i organizacyjne ze strony koncernu Toyota, kiedy nosił tytuł europejskiej stolicy kultury. Toyota - dodał - wspierała finansowo również wiele podróży studyjnych, a także sponsorowała liczne festiwale koncerty oraz wystawy prezentujące w Polsce różne aspekty sztuki japońskiej.

prezydent.pl andrzej duda free 1200.jpg
Andrzej Duda w Japonii. Ambasador Polski opisuje plan wizyty

Czytaj także:

Podczas ceremonii w ambsadzie prezydent mówił też, że przyjeżdżając do Japonii chce okazać wsparcie polskiej ekipie olimpijskiej. Mówił, że w ten sposób wspiera też Japończyków, którzy włożyli wielki wysiłek w organizację igrzysk mimo trudności.

Jutro prezydent spotka się z cesarzem Japonii Naruhito, a wieczorem - weźmie udział w ceremonii otwarcia Igrzysk. W sobotę, jeśli pozwoli na to reżim sanitarny, będzie oglądał występy polskich sportowców. Tego samego dnia ma spotkać się z premierem Japonii Yoshihide Sugą.

as

Czytaj także

Prezydent: należy dołożyć wszelkich starań, aby wymusić na Rosji przestrzeganie prawa międzynarodowego

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 11:53
- Polska obejmuje w przyszłym roku przewodnictwo w OBWE i będziemy te tematy na forum OBWE na pewno podnosić - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Tbilisi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda w Japonii. Ambasador Polski opisuje plan wizyty

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 05:52
Udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, spotkanie z cesarzem i premierem japońskiego rządu - to najważniejsze punkty wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Japonii. Prezydent będzie przebywał w kraju "kwitnącej wiśni" do niedzieli.
rozwiń zwiń