X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda w Japonii. Ambasador Polski opisuje plan wizyty

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 05:52
Udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio, spotkanie z cesarzem i premierem japońskiego rządu - to najważniejsze punkty wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Japonii. Prezydent będzie przebywał w kraju "kwitnącej wiśni" do niedzieli.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Marek Borawski/Kancelaria Prezydenta RP

Ambasador Polski w Japonii Paweł Milewski wyjaśnia, że wizytę prezydenta rozpocznie spotkanie z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej Fukudenkai, która w czasie II wojny udzieliła pomocy polskim dzieciom, którym udało się przeżyć zesłanie na Syberię.

Wystawa w ambasadzie

Po południu - 17.00 czasu japońskiego - odbędzie się uroczystość w Ambasadzie, podczas której między innymi zaprezentowana zostanie wystawa poświęcona ambasadorowi Rzeczypospolitej w Japonii Tadeuszowi Romerowi i żydowskim uchodźcom wojennym na Dalekim Wschodzie.

Andrzej Duda Free prezydent pl-1200.jpg
Prezydent o swojej drugiej kadencji: chciałbym zakończyć ją z podniesioną głową

Wystawa ukazuje działania podejmowane przez ambasadora RP w Japonii Tadeusza Romera na rzecz pomocy żydowskim uchodźcom przybywającym do japońskich portów z wizami wydanymi przez japońskiego konsula w Kownie Chiunę Sugiharę oraz holenderskiego konsula honorowego Jana Zwartendijka.

Posłuchaj
00:56 milewski.mp3 Wizyta Andrzeja Dudy w Japonii. Korespondencja Witolda Banacha (IAR)

 

Wystawa zawiera także skany archiwalnych dokumentów, zdjęcia, skany gazet opowiadające zarówno o samym ambasadorze Romerze, który pełnił służbę w Tokio w latach 1937-1941, działalności polskiej dyplomacji w Japonii oraz Szanghaju.

Spotkania z cesarzem i premierem

W piątek prezydent spotka się z cesarzem Japonii Naruhito, a sobotę z premierem japońskiego rządu Yoshihide Sugą.

Paweł Milewski wyjaśnia, że oba spotkania będą poświęcone rozwijaniu szerokiej współpracy polsko - japońskiej.

Emmanuel Macron i Andrzej Duda 1200.jpg
Tokio 2020: światowi przywódcy potwierdzają udział w otwarciu igrzysk. Ceremonia wciąż owiana tajemnicą

- Polskę z Japonią łączy strategiczne partnerstwo - to jeden z najważniejszych partnerów politycznych, gospodarczych i inwestycyjnych Polski w tym regionie świata - podkreślił ambasador Milewski.

Otwarcie igrzysk

W piątek wieczorem prezydent Andrzej Duda weźmie udział w ceremonii otwarcia 32. Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Przy tej okazji  planowane są spotkania dwustronne z kilkoma przywódcami państw, w tym między innymi z prezydentem Francji.

W sobotę, jeśli pozwoli na to reżim sanitarny, prezydent będzie oglądał występy polskich sportowców: mecz koszykarskich trójek Polska-Łotwa, mecze polskich tenisistów oraz mecz siatkarzy, którzy zmierzą się z Iranem.

fc

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Japonia Andrzej Duda

Czytaj także

Szczyt Trójmorza. Prezydent: ta inicjatywa jest w rozkwicie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 11:40
- Mimo pandemii koronawirusa inicjatywa państw Trójmorza jest w rozkwicie - mówił w trakcie spotkania przywódców krajów Europy Środkowej prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: kolejne przypadki koronawirusa w wiosce olimpijskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 06:28
Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio poinformowali o trzech nowych przypadkach zakażenia COVID-19 wśród sportowców. Wczoraj informowano o wykryciu pierwszego zakażenia w gronie olimpijczyków.
rozwiń zwiń