X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powodzie w środkowej części Chin. Pasażerowie uwięzieni w zalanym metrze

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 21:21
Ulewne deszcze padające od soboty w środkowej części Chin spowodowały powodzie i podtopienia, paraliżując transport w kilkunastu miastach prowincji Henan. W Zhengzhou woda wdarła się we wtorek do tuneli metra, więżąc pasażerów w zalanym pociągu.
Zalana droga w Zhengzhou, stolicy prowincji Henan
Zalana droga w Zhengzhou, stolicy prowincji Henan Foto: forum

chiny populacja 1200 forum.jpg
Szybki wzrost chińskiej gospodarki. Polska znaczącym partnerem handlowym

W sieciach społecznościowych pojawiły się dramatyczne nagrania z wnętrza wagonów, gdzie uwięzieni pasażerowie brodzili w wodzie po pas. Później poziom wody stopniowo się podnosił. Według dziennika "Xinjingbao" niektóre kobiety i dzieci mdlały.

- Na pomoc ruszyli strażacy i policjanci, którzy po kolei wyciągali pasażerów z zalanych wagonów - poinformował dziennik "Rnmin Ribao".

Dotychczas nie ma informacji o ofiarach

Nie pojawiły się jak dotąd oficjalne doniesienia o ofiarach śmiertelnych z powodu zalania metra, a państwowy dziennik "Global Times" podał późnym wieczorem, że poziom wody zaczął się obniżać i ludzie są już bezpieczni.

Czytaj także:

W prowincji Henan ulewne deszcze spowodowały już jednak śmierć co najmniej jednej osoby, a dwie inne uznano za zaginione. Łącznie ulewy dotknęły prawie 145 tys. ludzi, woda wdarła się na ponad 9,2 tys. hektarów pól uprawnych, a straty wyceniane są na 73 mln juanów (11,3 mln USD).

Rekord opadów w prowincji Henan

Według państwowych mediów od soboty do wtorku w Zhengzhou, stolicy Henanu, spadło 617 mm deszczu, czyli prawie tyle, ile wynosi tam roczna średnia. We wtorek po południu odnotowano tam rekordowe wartości opadów zarówno na dobę, jak i na godzinę.


nt

Czytaj także

Chiny dążą do neutralności klimatycznej. Przed nimi jednak długa droga

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 09:00
Chiny są światowym liderem w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Odpowiadają one w tym kraju za 72,8 proc. nowo zainstalowanej mocy, skumulowana moc zainstalowana osiągnęła zaś 934 GW, co oznacza wzrost o 17,5 proc. rok do roku. W 2020 roku w źródłach odnawialnych Państwo Środka dodało 138 GW mocy, czyli więcej niż reszta świata razem wzięta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co najmniej 23 osoby zginęły w powodzi. Premier Belgii ogłosił żałobę narodową

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 18:34
Premier Belgii ogłosił najbliższy wtorek, 20 lipca, dniem żałoby narodowej. W powodzi w tym kraju zginęły co najmniej 23 osoby, kilkanaście jest poszukiwanych. W środę natomiast w Belgii tradycyjne święto narodowe. Ale już wiadomo, że nie będzie dużych uroczystości, w związku z kataklizmem zostały one ograniczone do minimum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tragiczne powodzie nawiedziły Belgię. Służby poszukują ocalałych z kataklizmu

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 16:38
W Belgii trwa poszukiwanie zaginionych w powodzi osób. W niektórych rejonach rozpoczęło się już także usuwanie skutków tragedii. Żywioł pochłonął 24 osoby, kilkanaście uznaje się za zaginione. 
rozwiń zwiń