X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Białoruś: obchody rocznicy śmierci bł. Marianny Biernackiej. To męczennica II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 05:54
W miejscowości Naumowicze koło Grodna na zachodniej Białorusi odbędą się uroczystości kościelne upamiętniające męczeńską śmierć Marianny Biernackiej. Pochodząca z Lipska nad Biebrzą błogosławiona Kościoła katolickiego została rozstrzelana przez Niemców 13 lipca 1943 roku.
Naumowicze, (Białoruś), 24.05.2018. Fort w Naumowiczach w czasie II wojny światowej stał się miejscem kaźni wielu Polaków. W latach 1941-1944 naziści dokonali tu kilku egzekucji na ludności cywilnej, w tym błogosławionej Marianny Biernackiej
Naumowicze, (Białoruś), 24.05.2018. Fort w Naumowiczach w czasie II wojny światowej stał się miejscem kaźni wielu Polaków. W latach 1941-1944 naziści dokonali tu kilku egzekucji na ludności cywilnej, w tym błogosławionej Marianny BiernackiejFoto: Joanna Borowska / Forum

Polska męczennica Marianna Biernacka oddala swe życie za synową i jej nienarodzone dziecko. Rozstrzelano ją razem z synem na fortach za wsią Naumowicze koło Grodna w grupie 48 mieszkańców Lipska. Została beatyfikowana w 1999 roku przez papieża Jana Pawła II w Warszawie w grupie 108 błogosławionych męczenników z okresu II wojny światowej.

maczek 1200 free.jpg
W Belgii powstanie Memoriał generała Maczka. Memoriał powstanie w bunkrze z II wojny światowej

Rzecznik Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi Ksiądz Jury Sańko powiedział Polskiemu Radiu, że jest ona nazywana patronką teściowych i życia nienarodzonego.

Czytaj również:

"Patronka teściowych"

- To jest wzór każdej kobiety matki. Przez jej wstawiennictwo można wyprosić dużo łask bożych dla siebie i swoich dzieci - powiedział duchowny.

Posłuchaj
00:08 Grodno IAR.mp3 Rzecznik Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi Ksiądz Jury Sańko o bł. Mariannie Biernackiej (IAR)

Nabożeństwo na miejscu śmierci Marianny Biernackiej będzie celebrować ksiądz Józef Staniewski, biskup pomocniczy diecezji grodzieńskiej.

Portal internetowy kościoła katolickiego na Białorusi "Catholic.by" pisze, że w fortach koło wsi Naumowicze mogło być pomordowanych ponad 3 tysiące ludzi, w tym lokalna inteligencja, działacze państwowi i społeczni oraz osoby duchowne.

jmo

Czytaj także

Mińsk: msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 17:23
Polacy mieszkający w stolicy Białorusi - Mińsku - upamiętnili 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej. W kościele pod wezwaniem świętych Szymona i Heleny została odprawiona msza święta w intencji osób, które straciły życie w katastrofie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: apel o pomoc w odbudowie narodowego sanktuarium. Kościół zniszczony przez pożar

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 07:08
W wyniku pożaru, który wybuchł we wtorek rano zostało poważnie uszkodzone Narodowe Sanktuarium Matki Bożej w Budsławiu. Biskupi katoliccy Białorusi zaapelowali o pomoc.
rozwiń zwiń