X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie szefów parlamentów państw V4. Elżbieta Witek: w UE wszyscy powinni być traktowani tak samo

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 17:18
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przypomniała, że Polska i Węgry są suwerennymi państwami. W tym kontekście podkreślała konieczność respektowania zasady jednakowego traktowania wszystkich członków w ramach Unii Europejskiej. Zaznaczyła, że wszystkie one mają jednakowe prawa.
Szefowie parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej
Szefowie parlamentów państw Grupy WyszehradzkiejFoto: twitter.com/KancelariaSejmu

W węgierskiej miejscowości Fehérvárcsurgó marszałek Sejmu wzięła udział w spotkaniu szefów parlamentów państw Grupy Wyszehradzkiej. Węgry zorganizowały je w związku z przejęciem przewodnictwa w V4.

Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki PAP 1200.jpg
Marszałkowie Sejmu i Senatu odwiedzą Węgry. Wezmą udział w spotkaniu szefów parlamentów państw V4

Elżbieta Witek podkreślała w wywiadzie dla TVP Info, że zasada traktowania tak samo wszystkich członków Unii Europejskiej jest wpisana w ideę założycielską Wspólnoty. Oceniła, że Unia Europejska, do której w wyniku referendum wstępowaliśmy, zupełnie była inna od obecnej

- Oczekujemy tego, żeby każdy kraj, który zgodnie z Traktatami, zgodnie z zamysłem Ojców Założycieli powinien być traktowany jednakowo bez względu na, to kiedy wstępował do Unii Europejskiej, albo bez względu na to, czy jest nowym państwem, czy dużym - mówiła marszałek.

Posłuchaj
00:29 11195984_1.mp3 Elżbieta Witek: oczekujemy tego, żeby każdy kraj był traktowany jednakowo (IAR)

Elżbieta Witek dodała, że "wszyscy mamy dokładnie te same prawa i tego właśnie oczekujemy".

Czytaj także:

Marszałek Sejmu dodała, że uznanie demokracji i tolerancji za wspólną wartość wiąże się z koniecznością pozostawienia swobody działania demokratycznie wybranym rządom państw członkowskich.

-Jeśli respektujemy takie wartości uniwersalne jak demokracja, jak poszanowanie dla innych, jak tolerancja, to rozumiemy to w ten sposób, że jeśli tolerancja to na pewno nie siłą narzucanie cudzych poglądów - podkreśliła Elżbieta Witek. - Jeśli mówimy o demokracji, to jednocześnie dajemy prawo wszystkim demokratycznie wybranym rządom do tego, żeby realizowały swój program wyborczy. I nie krytykujemy - zaznaczyła.

Posłuchaj
00:21 11195984_2.mp3 Elżbieta Witek: respektujemy takie wartości uniwersalne jak demokracja, jak poszanowanie dla innych, jak tolerancja (IAR)

W dwudniowej wizycie na Węgrzech uczestniczy także Marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

bf

Czytaj także

Maląg o prorodzinnych rozwiązaniach Grupy V4: będziemy chcieli zainicjować wspólne dalsze działania

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 10:12
- Chcemy zainicjować dalsze wspólne działania, aby państwa Grupy Wyszehradzkiej wnosiły w Europie pozytywne wartości i zmieniały mentalność mówienia o rodzinie - powiedziała w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przed rozmowami z ministrami grupy V4.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończenie polskiej prezydencji w V4. Mija pod znakiem walki z COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 07:34
Pandemia koronawirusa i sposoby wychodzenia z kryzysu spowodowanego pandemią, wymiana informacji w zakresie obostrzeń, proces szczepień, a także bieżąca agenda unijna zdominowały współpracę krajów Grupy Wyszehradzkiej podczas rocznej prezydencji Polski w V4, która upływa z końcem czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej i Słowenii. Premier: opowiadamy się za silną rolą państw suwerennych

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 14:12
- Jesteśmy przeciwko centralizacji, opowiadamy się za silną rolą państw suwerennych. Dziś doskonale wiemy, że nasze miejsce na europejskim rynku i w europejskiej polityce nie jest w żadnym kącie - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń