X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Budowa płotu wzdłuż granicy z Białorusią. Litewskie MSZ: nie tolerujemy tego, co robi reżim Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 17:02
W piątek, na południu kraju żołnierze wojska litewskiego rozpoczęli stawianie ogrodzenia z drutu kolczastego. Zasieki mają w znacznym stopniu spowolnić przekraczanie granicy przez nielegalnych migrantów. 
Granica litewsko-białoruska
Granica litewsko-białoruskaFoto: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Litewskiej

Minister spraw wewnętrznych Litwy Agne Bilotaite oświadczyła, że powstanie również płot na granicy z Białorusią. Liczy ona 640 km, ale ogrodzenie ma być wzniesione na długości ponad 500 km.

- Rozpoczęliśmy budowę ogrodzenia z drutu kolczastego, ale równolegle będziemy budować płot. Będzie to podwójna ochrona - powiedziała Bilotaite.

Koszt budowy płotu szacowany jest na 41 mln euro.

- Wysyłamy sygnał, że na Litwę nie można i nie będzie można dostać się tak łatwo, że nie jesteśmy krajem, który będzie tolerował to, co robi białoruski reżim - dodała szefowa MSZ.

free shutterstock granica litwa białoruś 1200.png
Problem z migrantami coraz większy. Litwa chce zbudować ogrodzenie na granicy z Białorusią

Od soboty litewskiej granicy ma też strzec około 260 litewskich żołnierzy.

Posłuchaj
00:44 11184330_1.mp3 Litewski rząd podjął decyzję o budowie płotu wzdłuż całej granicy z Białorusią. Relacja Kamila Zalewskiego (IAR)

Stawianie ogrodzenia

W piątek Litwa zaczęła stawianie ogrodzenia z drutu kolczastego na razie w okolicy Druskiennik na południu kraju. To tam w ostatnich tygodniach przez granicę próbowało przedostać się najwięcej migrantów.

Na Litwę docierają obywatele m.in. krajów Bliskiego Wschodu. Wśród nich jest wielu Irakijczyków. Ostatniej doby służby graniczne zatrzymały 37 osób, które chciały nielegalnie pokonać granicę białorusko-litewską.

Czytaj także:

Od stycznia granicę próbowało sforsować 1546 osób. Tymczasem w całym ubiegłym roku na Litwę próbowało dostać się 81 migrantów. Wilno uważa, że jest to forma wojny hybrydowej ze strony reżimu w Mińsku.

bf

Czytaj także

Protest na litewsko-białoruskim przejściu granicznym. Próba zablokowania drogi

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 00:31
Kilkadziesiąt osób protestowało w pobliżu litewsko-białoruskiego przejścia granicznego w Miednikach na Litwie. Grupa białoruskich opozycjonistów już kilka dni temu rozbiła tam namioty. W ten sposób chcą oni zademonstrować swoje stanowisko wobec wydarzeń na Białorusi. Teraz próbowali zablokować drogę prowadzącą do przejścia granicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imigranci z Białorusi szturmują granice Litwy. "To element wojny hybrydowej"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 18:10
Litewscy pogranicznicy zatrzymali w miniony weekend na granicy z Białorusią 294 nielegalnych imigrantów: 160 w sobotę i 134 w niedzielę. Służba Ochrony Państwowej Litwy poinformowała, że większość migrantów pochodzi z Iraku i poprosiła o azyl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potępiamy próby wykorzystywania migracji do wywarcia presji". Mińsk w ogniu krytyki UE

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 23:53
Szef Rady Europejskiej Charles Michel potępił Białoruś za wywieranie migracyjnej presji na Litwę. Chodzi o napływ nielegalnych uciekinierów, głównie Irakijczyków. 
rozwiń zwiń