X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nielegalni migranci przedostają się od strony Białorusi. Ich kierunkiem jest Polska i Litwa

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 12:37
Państwa sąsiadujące z Białorusią notują zwiększoną liczbę nielegalnych migrantów. Tylko w ostatnich dniach kilka grup nielegalnych imigrantów weszło z Białorusi na teren Unii Europejskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Twitter/Straz_Graniczna

Litewska straż graniczna zatrzymała wczoraj trzy grupy nielegalnych migrantów. W sumie około 20 obywateli Iraku i Sri Lanki wjechało nielegalnie na Litwę ze strony Białorusi.

Posłuchaj
00:50 11123455_1.mp3 Białoruś: nielegalni migranci idą na Litwę i do Polski (IAR)

mid-epa09210800 (1).jpg
"Kryzys humanitarny wywołany w sztuczny sposób". Dr Grzegorz Gil o sytuacji w Afryce Północnej

Wzrost aktywności

Z kolei kilka dni temu funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w okolicy miejscowości Zubrzyca Mała 24 osoby za przekroczenie polsko-białoruskiej granicy wbrew przepisom. Byli to głównie obywatele Afganistanu i Czeczeni mający rosyjskie obywatelstwo.

Czytaj więcej:

Na razie oficjalnie nie wiadomo, czym jest spowodowana wzrost aktywności imigrantów na granicach Białorusi z krajami Unii Europejskiej. Rozgłośnia Radio Swaboda zwraca uwagę, że czołowi białoruscy urzędnicy państwowi wcześniej ostrzegli, że w odpowiedzi na europejskie sankcje, gotowi są otworzyć wrota dla migrantów poszukujących azylu na Zachodzie.

dz

Czytaj także

W bagażniku przewoził nielegalnych imigrantów. Słoweńska policja zatrzymała Polaka

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 16:23
39-letni Polak został zatrzymany w areszcie po tym, gdy w piątek podczas kontroli drogowej na zachodzie Słowenii policja odkryła, że w bagażniku samochodu przewozi szóstkę nielegalnych imigrantów - poinformowała w poniedziałek policja w Novej Goricy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska przekaże 80 domów modułowych dla uchodźców. Trafią do obozu na Cyprze

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 16:14
80 składanych domów dla uchodźców trafi z Polski na Cypr. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że transport z pomocą dla uciekinierów wyrusza właśnie z Polski. Cypr jest kolejnym krajem do którego trafia tego typu pomoc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy: zaginięcie 18-latki imigrantki z Pakistanu. Zbuntowała się przeciwko przymusowemu ślubowi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 11:47
"Barbarzyństwo w rodzinie" - to tytuł we włoskiej prasie, która opisuje we wtorek sprawę zaginięcia 18-letniej córki imigrantów z Pakistanu. Zniknęła ona w Emilii-Romanii, gdy zbuntowała się przeciwko przymusowemu ślubowi. Prawdopodobnie została zamordowana.
rozwiń zwiń