X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

PE wezwał do zniesienia patentów na szczepionki przeciw COVID-19. Europosłowie przyjęli rezolucję

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 11:14
Parlament Europejski wezwał do czasowego zniesienia patentów na szczepionki przeciw COVID-19. Europosłowie przyjęli rezolucję w tej sprawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

Deputowani podkreślili, że zwiększy to globalny dostęp do przystępnych cenowo preparatów przeciw koronawirusowi.

wynalazcy 2.jpg
Procedura patentowa jest przewlekła i kosztowna. Mniejsze firmy na to nie stać

Propozycja USA dotycząca zawieszenia ochrony praw własności wywołała różnice zdań w Unii Europejskiej. Za zniesieniem patentów opowiedziała się między innymi Polska, ale sceptyczne są Niemcy.

Przewodniczący unijnych instytucji - Komisji i Rady Europejskiej uważają, że nie jest to rozwiązanie, które przyniesie oczekiwane rezultaty w krótkiej perspektywie i nie doprowadzi do natychmiastowego, szerokiego dostępu do szczepionek w świecie. Ich zdaniem rozwiązaniem byłoby zniesienie zakazu eksportu.

Czytaj także:

Na to zwrócili także europosłowie w przyjętej rezolucji, którzy wezwali Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię do zniesienia zakazu eksportu preparatów i surowców do ich produkcji. Podkreślili jednak, że dobrowolne udzielanie licencji, transfer know-how i technologii jest kluczem do zwiększenia globalnej produkcji w perspektywie długoterminowej.

Beata Płomecka/bf

Czytaj także

"Musimy zwiększyć produkcję szczepionek na całym świecie". Szef Rady Europejskiej o walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 12:47
- Musimy zrobić wszystko co możliwe, aby zwiększyć produkcję szczepionek na całym świecie - powiedział w Porto szef Rady Europejskiej Charles Michel. Dodał, że pomysł zniesienia patentów na szczepionki nie jest magicznym rozwiązaniem, ale Unia Europejska gotowa jest to rozważyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Certyfikaty szczepionkowe. Jest porozumienie PE z krajami Unii

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 19:13
Jest porozumienie negocjatorów Parlamentu Europejskiego i unijnych krajów w sprawie certyfikatów szczepionkowych, które mają ułatwić podróżowanie bez kwarantanny. Kompromis oznacza, że nie będzie opóźnień i 1 lipca zaczną obowiązywać dokumenty cyfrowe, które będą zawierały informacje o zaszczepieniu, negatywnym wyniku testu, lub przebytym już zakażeniu koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drugi dzień szczytu UE. Dziś decyzja w sprawie certyfikatów szczepień

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2021 06:41
Klimat i walka z koronawirusem to tematy drugiego dnia unijnego szczytu w Brukseli. Jeśli chodzi o COVID-19, to przywódcy między innymi przyjmą ustalenia negocjatorów w sprawie certyfikatów, które mają ułatwić podróżowanie w Unii bez konieczności poddawania się kwarantannie.
rozwiń zwiń