X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Negocjacje ws. zawieszenia broni w Izraelu

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 20:13
Izrael i Egipt prowadzą rozmowy, dotyczące utrzymania zawieszenia broni w Gazie, osiągniętego dzięki mediacjom Kairu. W Jerozolimie spotkali się premier Izraela Benjamin Netanjahu i szef egipskiego wywiadu Abba Kamel. W Kairze natomiast wizytę złożył szef dyplomacji państwa żydowskiego, Gabi Aszkenazi.
Izraelski minister spraw zagranicznych Gabi Ashkenazi i egipski minister spraw zagranicznych Sameh Shoukry spotkali się z  w Pałacu Tahrir w Kairze
Izraelski minister spraw zagranicznych Gabi Ashkenazi i egipski minister spraw zagranicznych Sameh Shoukry spotkali się z w Pałacu Tahrir w KairzeFoto: PAP/EPA/KHALED ELFIQI

W Jerozolimie Netanjahu i Kamel rozmawiali o powstrzymaniu wzmacniania się Hamasu oraz o sposobach pomocy cywilnej ludności Palestyny. Izraelski premier przypomniał, że jego państwo będzie domagało się powrotu przetrzymywanych w Gazie Izraelczyków.

gaza 1200 (1).jpg
ONZ: będzie międzynarodowe śledztwo ws. konfliktu na Bliskim Wschodzie

Szef egipskiego wywiadu rozmawiał też z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmued Abbasem. Dyskutowano o odbudowie Gazy i dialogu między władzami Palestyny a Hamasem.

Pierwsze spotkanie szefów dyplomacji od 13 lat

Minister spraw zagranicznych Izraela spotkał się ze swoim egipskim odpowiednikiem Samihem Szukrim. Jest to pierwsze spotkanie szefów dyplomacji obu państw od 13 lat. Aszkenazi zapowiadał przed wyjazdem, że Tel Awiw zmierza do stałego zawieszenia broni z Hamasem, wypracowania mechanizmów zapewniania pomocy humanitarnej oraz odbudowania Gazy ze szczególnym udziałem społeczności międzynarodowej.

Izrael apeluje również o uniemożliwienie umocnienia się ekstremizmu, "który zagraża stabilności regionu" oraz o doprowadzenie do powrotu do domu zaginionych i przetrzymywanych przez Hamas.

Czytaj także:

Minister spraw zagranicznych Egiptu Samih Szukri mówił podczas spotkania, że Izrael musi powstrzymać się przed eskalacjami, uszanować szczególną relację świata islamskiego z Jerozolimą oraz meczetem Al-Aksa, a także chronić wszystkie święte dla islamu i chrześcijaństwa miejsca w mieście. Egipt zapewnił również o zdecydowanym zaangażowaniu w proces pokojowy w Strefie Gazy.

Również prezydent Egiptu Abd al-Fattah as-Sisi obiecał przekazanie 500 milionów dolarów na odbudowę Gazy. Hamas obiecuje, że nie przywłaszczy z tego funduszu "ani centa".

nt

Czytaj także

"Naloty jeszcze potrwają, chcemy, by Hamas zapłacił" Izrael nie zaprzestanie działań wojennych

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 19:00
Izraelski premier Benjamin Netanjahu oświadczył w niedzielę, że działania wojenne w Strefie Gazy na pełną skalę "potrwają jeszcze pewien czas". Dodał, że przywódcy Hamasu mają zapłacić wysoką cenę za ostrzał rakietowy Izraela. Niedziela jest najkrwawszym dotąd dniem obecnego konfliktu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wzajemne oskarżenia Palestyny i Izraela

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 21:30
Podczas niedzielnych obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Autonomii Palestyńskiej oskarżył Izrael o zbrodnie wojenne i apartheid, zaś izraelski ambasador zarzucił Hamasowi celowe dążenie do spowodowania jak największej liczby ofiar cywilnych. Dyplomatyczne starania o zaprzestanie walk nie przyniosły dotąd rezultatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawieszenie broni w Strefie Gazy. Jest porozumienie Izraela i Hamasu

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 22:35
Izrael i dwa główne palestyńskie ugrupowania zbrojne: Hamas i islamski Jihad uzgodniły zawieszenie broni, które ma zakończyć trwającą 11 dni ofensywę izraelską w Strefie Gazy i ostrzał Izraela. Przerwanie ognia zaakceptował izraelski gabinet bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń