X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konflikt palestyńsko-izraelski. Sekretarz stanu USA spotka się z przywódcami obu stron sporu

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 16:50
Sekretarz stanu USA Antony Blinken uda się w poniedziałek na Bliski Wschód, by spotkać się m.in. z przywódcami Izraela oraz Palestyny - poinformował Departament Stanu. Spotkania poświęcone będą konfliktowi, który na początku maja wybuchł między rządzącym Strefą Gazy Hamasem a Izraelem.
Antony Blinken, sekretarz stanu USA
Antony Blinken, sekretarz stanu USAFoto: PAP/EPA

Do czwartku Blinken odwiedzi Jerozolimę, Ramallah, Kair i Amman. Spotka się z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem, prezydentem Egiptu Abd el-Fatah es-Sisim i królem Jordanii Abdullahem II.

gasa strp pap 1200 .jpg
Rozejm w Strefie Gazy. Rada Bezpieczeństwa ONZ zaapelowała o pomoc dla cywilów

W oświadczeniu prezydent USA Joe Biden przekazał, że Blinken będzie współpracować z partnerami regionalnymi, by zapewnić "skoordynowane międzynarodowe wysiłki w celu zapewnienia natychmiastowej pomocy w Strefie Gazy".

Czytaj także: 

"Blinken spotka się z izraelskimi przywódcami w sprawie naszego niepodważalnego zaangażowania w bezpieczeństwo Izraela. Będzie kontynuował wysiłki naszej administracji, by odbudować więzi z narodem oraz przywódcami palestyńskimi i wspierać ich po latach zaniedbań" - zapowiedział przywódca Stanów Zjednoczonych.

Amerykańska administracja była krytykowana za brak wyraźnej reakcji na przemoc. Demokraci w Kongresie domagali się zajęcia ostrzejszego stanowiska wobec odpowiedzi Izraela na ataki rakietowe palestyńskich bojowników, która kosztowała życie niemal 250 osób w Strefie Gazy, w większości cywilów.

Administracja broniła się, twierdząc że zaangażowała się w cichą dyplomację na wysokim szczeblu, by wesprzeć zawieszenie broni, które weszło w życie w piątek w nocy dzięki egipskiej mediacji.

"Zakulisowe działania Bidena opłaciły się"

Blinken powiedział w niedzielę w wywiadzie dla CNN, że zakulisowe działania Bidena opłaciły się, bo zapewniły rozejm po 11 dniach.

"Ale teraz, jak powiedział prezydent, myślę, że spoczywa na nas wszystkich obowiązek podjęcia próby rozpoczęcia budowania czegoś bardziej pozytywnego, a to oznacza, że Palestyńczycy i Izraelczycy muszą widzieć w życiu codziennym równe szanse, bezpieczeństwo i godność" - ocenił.

Zdaniem szefa amerykańskiej dyplomacji nie jest to odpowiedni moment na natychmiastowe wznowienie negocjacji między obiema stronami, ale można by podjąć kroki - głównie inicjatywy humanitarne - w celu naprawienia szkód w infrastrukturze cywilnej spowodowanych izraelskimi nalotami w Strefie Gazie.

W trwającej 11 dni kolejnej odsłonie konfliktu między Hamasem a Izraelem śmierć poniosło 260 osób, w tym 248 Palestyńczyków, a ok. 2 tys. zostało rannych.

bartos

Czytaj także

"Muszą znieść wszystkie sankcje". Ali Chamenei o warunkach powrotu do porozumienia nuklearnego

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2021 20:35
- Iran nie ufa amerykańskim obietnicom, dotyczącym zniesienia sankcji i powróci do swoich zobowiązań, wynikających z porozumienia nuklearnego z 2015 r. tylko wtedy, gdy Waszyngton w pełni zniesie sankcje - oświadczył w niedzielę przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei.
rozwiń zwiń